Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

[ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"!

21.03.2015 22:11 | Redakcja |
[ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"!

Wspaniały wieczór literacki z twórczością Adriana Szarego za nami! Z pierwszym powiewem wiosny, 21 marca, w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia" odbyła się promocja szóstego tomu poezji "Horoskopy" wydanego pod patronatem Zeszytów Poetyckich i portalu CoolturalnyRadom.pl

Adrian Szary jest animatorem życia kulturalnego w Radomiu, od kilku lat ściśle współpracuje z radomską "Łaźnią". I to właśnie w "Łaźni" odbyła się kolejna promocja jego nowego tomu "Horoskopy". Adrian Szary pisze, a potem jego utwory zaczynają swoje życie... Są recytowane, intepretowane, śpiewane, tłumaczone na język rosyjski i niemiecki. Podczas sobotniego wieczoru radomska publiczność mogła "doświadczyć" twórczości radomskiego poety w różnych realizacjach.

Wieczór rozpoczęli uczniowie "Kochanowskiego", komponujący muzykę do tekstów radomskiego poety. Grupę, która nazywa się "Szary project", reprezentowali Aleksandra Jaworska i Dominik Nowak. Na scenie w "Łaźni" wystąpiła utalentowana młodzież - uczniowie i absolwenci VI LO im. J. Kochanowskiego. Teksty Adriana Szarego czytali: Klaudia Twardowska, Marysia Pierzchalska, Karolina Skrzek. Utwór "Świat to bajka" wyrecytowała najmłodsza z uczestniczek wieczoru - sześcioletnia Maja Włodarczyk.

Karolina Skrzek (absolwentka "Kochanowskiego") zaprezentowała monodram pt.: "Mężczyźni to wielcy dranie". Autorem scenariusza, który powstał na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza, jest również bohater sobotniego wieczoru - Adrian Szary. W wykonaniu Karoliny Wojdat i zespołu Kara usłyszeliśmy ulubione piosenki poety - "Zimowa" i "Ptak". Karolinie na gitarze towarzyszył Bartosz Czubak.

Rafał Błędowski, z którym to Adrian Szary wypływa w "Męski rejs" (więcej tutaj: występ w Pionkach i Zwoleniu), zaśpiewał dwie szanty z tekstami bohatera wieczoru. Ostatnim punktem sobotniego wieczoru był występ Igora Struzika - absolwenta "Kochanowskiego", znanego radomianom z grupy "Fiction".

Spotkanie poprowadziły Małgorzata Ziewiecka i Karolina Mroczek

To był wspaniały wieczór. O scenografię i światła zadbał Michał Budzisz, o dźwięk - Marek Kotlimowski.

Serdecznie polecamy lekturę nowego tomiku "Horoskopy". Można go zakupić w radomskich księgarniach, a recenzję znajdziecie na naszym portalu TUTAJ.

CoolturalnyRadom poleca!

Adrian Szary jest polonistą "Kochanowskiego", językoznawcą, wykłada także na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. W Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży "Arka" prowadzi warsztaty literackie. Autor wierszy, bajek, opowiadań, piosenek, monodramów, artykułów z zakresu literatury dziecięcej. Dotychczas wydał sześć tomów poezji, zbiór bajek, opowiadań i zredagował sześć antologii. Członek "Zeszytów Poetyckich". Publikował w wielu antologiach i czasopismach literackich m.in. "Bluszczu", "Akancie", "Migotaniach", "Miesięczniku Prowincjonalnym" i na portalach: "Salon Literacki" i "Pisarze.pl". Jest laureatem wielu konkursów literackich.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

[ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"! [ZDJĘCIA] "Horoskopy" Adriana Szarego w roli głównej - za nami uroczy wieczór w radomskiej "Łaźni"!