Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” !

01.10.2013 21:26 | Redakcja |
Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” !

Wypłynęli! Nieustraszeni, gotowi na wszystko i pełni pasji radomianie

wypłynęli w prawdziwie MĘSKI REJS. Rafał Błędowski i Adrian Szary

zabrali mieszkańców Pionek na szerokie poetycko - muzyczne wody.

"Pionki przyjęły nas bardzo miło. To było ważne dla nas spotkanie,

bo pierwsze w ramach planowanej trasy" - skomentował tuż po spotkaniu

poeta Adrian Szary.

Literacki wieczór odbył się 28 września o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Rozpoczęcie MĘSKIEGO REJSU obwieścił zgromadzonym gościom mosiężny, żeglarski dzwon. Bosmanami (bohaterami) spotkania byli radomscy artyści, Adrian Szary (poeta) oraz Rafał Błędowski (muzyk), których połączyła wspólna pasja i zainteresowanie sztuką. Panowie na co dzień pracują jako nauczyciele ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Tam się poznali i tak narodził się pomysł wspólnych występów. "To jest miłość do sztuki, do tworzenia czegoś nowego i własnego. Na płytach mojego zespołu mamy autorskie utwory; tak samo Adrian pisze swoje autorskie teksty. Nic nie odtwarzamy, my po prostu tworzymy. Staramy się przekazać swoje emocje, pasje i zaangażowanie" - opowiada Rafał Błędowski.

W sobotni wieczór na pokładzie Miejskiego Ośrodka Kultury nie zabrakło także majtków - dziewczynki z grupy głośnego czytania wyrecytowały wiersze pana Adriana Szarego ze zbioru bajek pt.: "Szarówki, czyli bajki do czytania o zmierzchu". W części głównej artyści sami prezentowali swoją twórczość. Mieszkańcy Pionek mieli okazję posłuchać wierszy z nowej książki poety pt.: "Sylwa". Znajdujące się w niej utwory reprezentują różne rodzaje i gatunki literackie: wiersze, piosenki, bajki, prozę, a także monodram. W wersji papierowej całość dopełniają humorystyczne ilustracje Sylwestra Zakrzewskiego. A na scenie dopełniają je i nadają barw piosenki Rafała Błędowskiego. Lider radomskiej grupy "Kliper" komponuje również do tekstów poety. "Dotychczas było tak, że najpierw Adrian przygotowywał tekst, a ja komponowałem muzykę. Ale może kiedyś spróbujemy odwrotnie" - zastanawia się Rafał Błędowski.

Panowie podczas swojego występu poruszyli temat dotyczący stereotypów silniejszej płci, nie stroniąc przy tym od męskich słabości i nałogów... "Staraliśmy się dobrać taką poezję, która będzie mówić o męskich sprawach. Stąd też wspólny tytuł występu" - mówią artyści.

Pionkowska publiczność wspaniale przyjęła współczesną poezję Adriana Szarego podaną w klimacie szantowej muzyki Rafała Błędowskiego. Męski rejs w założeniu ma być cyklem spotkań słowno - muzycznych. Najbliższe plany artystów obejmują pobliskie miasta tj. Szydłowiec, Zwoleń, Iłża. "W Radomiu występujemy dość często, dlatego teraz planujemy małymi krokami wyjść poza nasze miasto, by promować je w Polsce" - zdradzają Rafał i Adrian. A w Radomiu najbliższy wspólny występ już 16 października o godzinie 17:00 w Łaźni, gdzie odbędzie się promocja książki "Sylwa" i zabrzmią wspólne piosenki. Będzie można usłyszeć m. in. "Balladę o chłopcu z Szydłowca" , "Czarnobrodego", "Charlottę" i parę znanych kawałków grupy "Kliper".

Panowie przyznali także, że mają już plany na kolejną książkę i płytę, a my z pewnością będziemy o tym informować Państwa na bieżąco. Artystom życzymy dobrych wiatrów i owocnej współpracy w dalszym MĘSKIM REJSIE!

Karolina Mroczek

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” ! Męskie opowieści poetycko – muzyczne w Pionkach! R. Błędowski i A. Szary wyruszyli w „Męski rejs” !