Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

[ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu...

20.02.2014 00:05 | Redakcja |
[ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu...

WALENTYNKI W ZWOLENIU,

CZYLI MĘSKI REJS

PO ZIEMI JANA KOCHANOWSKIEGO

Dnia 14 lutego w Domu Kultury, w Zwoleniu odbył się kolejny koncert w ramach projektu Męski rejs. Początek występu, tradycyjnie już, obwieścił publiczności, zebranej w sali widowiskowej, żeglarski dzwon.

Podczas spotkania mieszkańcy Zwolenia mogli usłyszeć największe przeboje zespołu szantowego Kliper, takie jak: Twardziel, Wspomnienie o rybaku czy Sea Witch w wykonaniu lidera grupy, muzyka, aktora i żeglarza Rafała Błędowskiego, promującego ostatnią płytę zespołu Zapomniany powrót.

Wędrując po oceanach piosenek, radomscy artyści zatrzymywali się na wyspach poezji, którą prezentował polonista, poeta, instruktor warsztatów literackich - Adrian Szary. Czytane przez niego wiersze pochodziły z trzech ostatnich tomików: "CV", "Sylwa" i "Heureza". Nie zabrakło też utworów z tomu Abecedarium, zwłaszcza tych związanych z Janem Kochanowskim. Były więc teksty: "Janek", "Urszulka" i "Zuzanna".

- Kochanowski jest dla Radomia i Zwolenia szczególną postacią. Zwłaszcza dla nas, bo na co dzień pracujemy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 jego imienia - wyjaśniał Adrian Szary.

Najbardziej spodobały się piosenki: "Ballada o Chłopcu z Szydłowca" i "Czarnobrody", do których muzykę skomponował Rafał Błędowski, słowa zaś napisał Adrian Szary. - To dwie nasze, wspólne kompozycje. Pracujemy nad kolejnymi - zapowiadał Rafał Błędowski.

Bardzo wzruszył publiczność wiersz, napisany po śmierci uczennicy obu artystów, zatytułowany "Alice". - W ten męski rejs zabieramy wszystkich tych, których spotkaliśmy na swojej drodze: nasze żony, przyjaciół, także tych, którzy już odeszli... - mówili Rafał i Adrian.

Ze względu na Święto Zakochanych, spotkanie zakończyły wiersze i piosenki, dotyczące miłości, w tym popularna i lubiana przez publiczność "Stokrotka", napisana przez Adriana Szarego podczas studiów, opublikowana w jego debiutanckim tomiku "Wianek z myśli". Ten tekst zamknął artystyczny program "Męskiego rejsu".

Na koniec Natalia Anna Wieczerzyńska - dyrektor Domu Kultury wręczyła publiczności oraz artystom słodki, walentynkowy upominek, w postaci własnoręcznie upieczonych pierników w kształcie serduszek. Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska przygotowała zaś konkurs, w którym zdobyć można było tomiki Adriana Szarego "Abecedarium". Publiczność opuszczała więc salę zadowolona, a panowie popłynęli dalej w swój "Męski rejs".

Dokąd? O tym nasz portal będzie informował na bieżąco, ponieważ mamy przyjemność sprawować patronat medialny nad projektem.

Szczególne podziękowania kierujemy dla autora poniższych zdjęć - pana Ryszarda Krawczyka.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

[ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu... [ZDJĘCIA] Szaleństwa Męskiego Rejsu trwają - a tak było w Walentynki w Zwoleniu...