N A S Z   P A R T N E R

Śmietana w Warce.

07.02.2011
|
Śmietana w Warce.

Ale nie mówimy tu o dość oryginalnej mieszance piwa ze śmietaną, a o dzisiejszym koncercie Jarek Śmietana Quartet w Warce. Znamienity, światowej sławy jazzman wystąpi w Dworku na Długiej o godzinie 19:00. Wszystko z okazji drugiej rocznicy powstania Wareckiego Klubu Jazzowego. Dla prawdziwych miłośników jazzu odległość nie ma znaczenia :)

Jarosław Śmietana urodził się w 1951 r. w Krakowie. Jest wybitnym gitarzystą i kompozytorem jazzowym. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach. Artysta najczęściej występuje wraz ze swoim kwartetem jazzowym jako Jarek Śmietana Quartet.

Już w początkach kariery zdobywał nagrody, m. in. z zespołem bluesowym Hall zdobył wyróżnienie na festiwalu Jazz nad Odrą. Lider bandów Extra Ball, Sounds, Symphonic Orchestra i Polish Jazz Stars. W 1988 roku otrzymał nagrodę Fryderyka za album Songs and Other Ballads. Występował wraz z najlepszymi gwiazdami jazzu: Artem Farmerem, Freddim Hubbardem, Eddie Hendersonem, Garym Bartzem, Vincem Mendozą, Johnem Abercrombie, Idrisem Muhammadem, Lee Konitzem, Benny Maupinem, Zbigniewem Seifertem. Występuje też praktycznie z całą czołówką polskiej sceny jazzowej: Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wroblewskim. Jest też wykładowcą w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Stworzył ponad dwieście kompozycji jazzowych.

Wstęp wolny.