W ostatni majowy weekend teatr zaprasza na dobrą zabawę

Wszyscy z niecierpliwością czekamy już na upalne wakacje. Kanikuła tuż, tuż a tymczasem w Teatrze wciąż jeszcze pracowicie. Żeby jednak dostosować się do panujących powszechnie, prawie letnich nastrojów proponujemy Państwu w ostatni majowy weekend przede wszystkim dobrą zabawę.
Na dużej scenie nietuzinkowy taksówkarz Jan Kowalski w bijącej rekordy popularności komedii
Ray Cooney
MAYDAY
reżyseria Andrzej Zaorski
Angielska farsa. Miejsce akcji: Radom!
Główny bohater: Jan Kowalski.
Zawód: Taksówkarz.
Stan cywilny: żona Maria Kowalska, żona Barbara Kowalska.
Miejsca zamieszkania: ul. Gęsia 25 m. 2 - Kaptur, ul. Kacza 11 m. 3 Kozia Góra
Diagnoza: Kłopoty!
Niezwykłe zbiegi okoliczności, dwie kochające żony, homoseksualista i w dodatku dwóch inspektorów radomskiej policji to za dużo, nawet jak na taksówkarza. Jak poradzi sobie Jan Kowalski? Takiej dawki humoru nie można przegapić!
* * *
Kolejne minuty spektaklu przynoszą nowe postaci i coraz to bardziej humorystyczne intrygi () i widz niepostrzeżenie zostaje wciągnięty w sprawy bohaterów, przygniatanych narastającymi w zawrotnym tempie kłopotami, które rozśmieszają do łez.
Zastanawiam się, który z aktorów zagrał najlepiej. Chyba nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, bo każdy z nich stworzył niepowtarzalną kreację.
Monika Firlej, Gazeta Wyborcza, 2.01.2008
Zapraszamy: 27, 28, 29 maja godz. 18.00
zaś na scenie kameralnej spotkanie z uroczą, roztargnioną i zabawną Angelą, która z wdziękiem radzi sobie z radykalną zmianą życia
Geraldine Aron
MOJ BOSKI ROZWOD
reżyseria Zbigniew Rybka
w roli Angeli Izabela Brejtkop-Frączek
Czy życie po rozstaniu może mieć barwy i pełnię? Jak walczyć z samotnością i nieuchronnym wpływem praw grawitacji na pewne części ciała? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w przezabawnej komedii o życiu po rozwodzie. Dowiecie się z niej całej prawdy o damsko-męskich relacjach, o przyjaźni i zazdrości, o miłości i seksie, o przemijaniu i radości życia. O tęsknotach i lękach, które - od wieków przypisywane kobietom - może wcale nie są wyłącznie kobiece?...
* * *
() Na widowni często rozlega się śmiech. Oczywiście dzięki twórcom spektaklu. Izabela Brejtkop-Frączek w roli Angeli jest świetna: bywa wzruszająca, zabawna, sarkastyczna. I w dodatku ileż w tej kobiecie seksapilu! Przy czym udanie wciela się w kilka postaci. Trwający prawie sto minut spektakl ma dobre tempo i ani przez moment nie nuży. Czegóż chcieć więcej? Polecam
Krystyna Kasińska Miesięcznik Prowincjonalny nr 3/2010
Zapraszamy: 28, 29 maja 2011 r. o godz. 18.00
Nie zapomnieliśmy także o naszych najmłodszych Widzach, którzy już za kilka dni obchodzić będą swoje święto Dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną, ostatnią przed wakacyjną przerwą
BAJKOWĄ NIEDZIELĘ
Tym razem spotkanie odbywa się pod hasłem Najlepsze z najlepszych. Czytać będziemy utwory, które w mijającym sezonie szczególnie podobały się naszym małym Widzom.
Gospodyniami Bajkowej niedzieli są tradycyjnie Izabela Brejtkop-Frączek i Patrycja Zywert.
Zapraszamy: 29 maja o godz. 12.00
Dzieciaki w przededniu Ich święta najserdeczniej zapraszamy także na Scenę Fraszka na pełną przygód opowieść o małym zalęknionym tygrysku, który uczy się odwagi
Hanna Januszewska
TYGRYS PIETREK
Uroczy, mądry i zabawny spektakl o pragnieniu akceptacji i uznania, o sile marzeń. I o tym, że ograniczenia są w każdym z nas, a cała sztuka polega na ich pokonywaniu
Przedstawienie dla dużych i małych.
* * *
Dzieciaki zachwycone, dorośli zakładają Klub Miłośników Bajki o Tygrysku. Przedstawienie "Tygrys Pietrek" Hanny Januszewskiej () może być wzorem teatru dla najmłodszych.
Mamy po prostu hit! Piękne przedstawienie.
Urozmaicają spektakl różne formy teatru lalek - prócz żywego planu są także tradycyjne kukiełki i nawet teatr cieni. I oczywiście piosenki.
Przedstawienie bardzo wzbogaca repertuar Fraszki. Może być doskonałym punktem programu rozpoczynających się właśnie ferii.
Barbara Koś "Echo Dnia" 14.02.2011
Zapraszamy: 29 maja o godz. 13.00
* * *
W ostatni majowy weekend w Teatrze nie zabraknie także muzyki. Tym razem nie zabieramy jednak Państwa ani do Anatewki, ani do rozśpiewanego Paryża, ani do rozpalonej słońcem i gorącymi rytmami Santa Marii, ani nawet do zwariowanego Zakonu Sióstr Małych Proponujemy natomiast kameralne spotkanie z pewnym artystą, grającym na bardzo nieporęcznym instrumencie
Patrick Suskind
KONTRABASISTA
reż. Zbigniew Rybka
w tytułowej roli Michał Górski
Niewielkich rozmiarów dźwiękoszczelny pokój. Właśnie w nim, słuchając muzyki i ćwicząc, spędza większą część swojego czasu 35-letni muzyk. Anonimowy artysta zasiadający w ostatnim rzędzie Państwowej Orkiestry.
Kontrabasista.
Oczytany inteligent.
Sfrustrowany i rozczarowany życiem mężczyzna.
Nieszczęśliwy człowiek.
Niespełniony muzyk.
Nieodkryty geniusz na etacie...
Ceniący poczucie bezpieczeństwa, przez całe życie schowany za plecami innych i nieustannie tęskniący za wyjściem z cienia i blaskiem reflektorów.
Kurczowo trzymający się szablonu własnych przyzwyczajeń a jednocześnie marzący o cudownej odmianie losu, która pozwoli mu na ucieczkę od schematu.
Kochający swój zawód i nienawidzący go z tą samą siłą.
Artysta - urzędnik.
Kontrabasista" to na pierwszy rzut oka zabawna sztuka o muzyce i muzykach, w istocie - poruszająca opowieść o dławiącej ludzkiej samotności. O życiu przepełnionym pragnieniem akceptacji i uznania, pełnym zahamowań i kompleksów, ukrytych lęków i niespełnionych marzeń. Trochę śmiesznym, trochę smutnym... Zamkniętym w czterech ścianach niewielkiego pokoju. Prawdziwym.
Pokaz przedpremierowy 29 maja godz. 19.00 scena kameralna
Będzie nam miło, jeśli zechcecie Państwo spędzić czas razem z nami! Zapraszamy do Teatru!