N A S Z   P A R T N E R

Grupa InPost otworzyła nowy oddział w Radomiu!

20.06.2024
|
Grupa InPost otworzyła nowy oddział w Radomiu!

Dwadzieścia trzy tysiące paczkomatów w całej Polsce. Trzy i pół miliona skrytek. Tylko w zeszłym roku Grupa InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie obsłużyła sześćset milionów paczek. Statystycznie to tak, jakby każdy Polak odebrał 16 paczek w ciągu całego roku! Odpowiednia infrastruktura przy takich liczbach to podstawa! Dlatego dziś, oficjalnie otwarto siedemdziesiąty oddział Grupy InPost. Tym razem w Radomiu. 

Nowy oddział Grupy InPost znajduje się  na terenie parku logistycznego BI Park Radom wybudowanego przez Bojanowicz Investments. Nowoczesny obiekt ma 6,5 tyś. m2 powierzchni magazynowo-biurowej, 8 wiat kurierskich umożliwiających obsługę 158 kurierów jednocześnie i 10 doków do załadunku ciężarówek. Zainstalowane oświetlenie LED jest zasilane panelami fotowoltaicznymi, które zaspokaja potrzeby energetyczne obiektu.

Podczas uroczystego otwarcia został podpisany list intencyjny pomiędzy InPost Green City a Miastem Radom.

– Nowoczesne centra logistyczne i oddziały InPost to serce naszej infrastruktury w Polsce, która obsługuje blisko 23 000 urządzeń Paczkomat® i około 600 mln przesyłek rocznie. Takie wolumeny – przy naszych wysoko wyśrubowanych standardach dostawy D+1 – wymagają perfekcyjnej logistyki i planowania, a przede wszystkim doskonałej infrastruktury sortowniczej. Od lat inwestujemy w rozwój naszych hubów, dzięki czemu dziś jesteśmy jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce pod względem wielkości sieci i sprawności infrastruktury przeładunkowej. Nasze doświadczenia i przewagi konkurencyjne w Polsce, doskonale sprawdzają się także na rynkach europejskich. Wypracowane przez nas standardy i procedury pozwalają nam utrzymać wysoką jakość usług i operacyjną efektywność, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju i umacniania naszej pozycji w Europie. – mówi Dariusz Lipiński, Wiceprezes Zarządu Ds. Operacyjnych InPost.

Nowoczesny obiekt InPost posiada inteligentne rozwiązania, m.in.: system BMS, system Smart Metering, system DALI, czujniki ruchu czy odzysk wody szarej. Dodatkowo inwestycja posiada 8 bram kurierskich oraz 10 bram do rozładunku i załadunku ciężarowych samochodów. Dla pracowników na terenie obiektu przewidziano również zadaszone wiaty rowerowe i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Na terenie całego obiektu i w jego otoczeniu zainstalowane oświetlenie LED jest zasilane panelami fotowoltaicznymi, które zaspokaja potrzeby całego obiektu. Nieprzerwaną pracę oddziału zapewnia przygotowany pod standardy InPost agregat prądotwórczy z możliwością automatycznego przełączenia zasilenia w przypadku utraty zasilania z sieci miejskiej. Obiekt będzie w najbliższym czasie posiadał także certyfikację BREEM na poziomie Excellent.

BI Park Radom to nowoczesne centrum logistyczne o docelowej wielkości ponad 45 000 mkw., zlokalizowane w pobliżu drogi ekspresowej S7 łączącej Kraków, Kielce i Warszawę. W ramach inwestycji powstaną 3 obiekty klasy A wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Nowy obiekt wybudowany w formule BTS w ramach BI Park Radom zapewni firmie InPost optymalne warunki dla prowadzonych operacji, a dla spółki Bojanowicz Investments powiązanej kapitałowo ze Zbyszko Company stanowi kolejny krok w rozwoju. Cieszymy się, że mogliśmy wybudować obiekt dla firmy InPost i mamy też nadzieję, że w przyszłości pojawią się kolejne okazje do współpracy – mówi Katarzyna Bojanowicz, wiceprezes BojanowiczInvestments.

W ramach długofalowej strategii ESG, która jest wpisana w DNA marki InPost, firma już od kilku lat realizuje program InPost Green City. Głównym celem projektu jest ograniczanie emisji CO2 i ruchu samochodowego w centrach polskich miast, a także podarowanie mieszkańcom narzędzi, dzięki którym będą mogli brać aktywny udział w ekologicznej rewolucji. W programie InPost Green City uczestniczy już 60 miast. Podczas oficjalnego otwarcia oddziału w Radomiu, do grona uczestników programu dołączył Radom. List intencyjny został podpisany przez Radosława Witkowskiego, Prezydenta Miasta Radom oraz Martę Zalewską, Dyrektorkę ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

– Witam kolejne miasto w Programie InPost Green City. Bardzo się cieszę, że teraz razem z Włodarzami Miastami wybierzemy inicjatywę, w którą jako biznes będziemy mogli się zaangażować. Nasz program daje wiele możliwości: od działań związanych z zazielenianiem przestrzeni miejskich, projekty smart, edukacyjne czy też indywidualne rozwiązania szyte z uwzględnieniem potrzeb miasta i jego mieszkańcówmówi Marta Zalewska, Dyrektorka ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

Dla naszego miasta to bardzo ważny moment. Oto bowiem wypełnia się nowa strefa gospodarcza na Wincentowie, którą przygotowaliśmy właśnie z myślą o inwestorach chcących prowadzić działalność w naszym mieście i tworzyć tu nowe miejsca pracy. Mam wielką satysfakcję, że w tym procesie uczestniczyła firma mocno związana z naszym miastem, która zainwestowała w budowę parku logistycznego. Cieszy również to, że kolejną firmą, która postanowiła ulokować tu swoją działalność jest InPost, który w swojej strategii biznesowej tak mocno postawił na ekologię. Zapraszamy kolejnych inwestorów. Jestem przekonany, że wkrótce cały ten teren będzie tętnił gospodarczym życiem, bo Radom to bardzo dobre miejsce do lokowania kapitału i rozwijania działalności – mówi Radosław Witkowski, Prezydent Miasta Radom.

InPost jest pierwszą firmą w Polsce z zatwierdzonymi przez SBTi celami NET-ZERO do 2040 oraz jedną z siedmiu firm na świecie, w sektorze logistycznym, która realizuje ambitną ścieżkę dekarbonizacji do 2040 roku. Strategia Dekarbonizacji Grupy InPost stanowi integralne uzupełnienie jej strategii biznesowej. Grupa inwestuje także w rozwój elektromobilności w zakresie floty i ładowarek elektrycznych. Ponadto, InPost we współpracy z GreenWay zainstalował już ponad 200 stacji ładowania aut elektrycznych w swoich centrach logistycznych oraz publicznie dostępnych dla kierowców ładowarek DC w pobliżu urządzeń Paczkomat®.

Fot. i tekst Małgorzata Ziewiecka