N A S Z   P A R T N E R

"Głos ludzki" - monoopera w Radomiu już 20 i 21 czerwca o godz. 19:00

18.06.2024
|
"Głos ludzki" - monoopera w Radomiu już 20 i 21 czerwca o godz. 19:00

Serdecznie zapraszamy do Resursy Obywatelskiej na monooperę "Głos ludzki" 

Głos ludzki (fr. LA VOIX HUMAINE, muzyka: Francis POULENC, tekst: Jean COCTEAU, wydawca: DURAND) jest najbardziej znaną monooperą. Do tej pory wystawiano go tylko w największych miastach na całym świecie. Teraz ten niezwykły spektakl zagosci w Radomiu. Ten dramatyczny monolog w wykonaniu jednej artystki dostarcza poruszających i niezapomnianych wrażeń. Młoda kobieta, na skraju rozpaczy, rozmawia przez telefon ze swoim ukochanym. Jest to ich ostatnia rozmowa, gdyż już jutro on poślubi inną. Przez lata zaangażowała się w tą relację na tyle mocno, że zaniedbała swoją karierę, stała się niemal całkowicie zależna od mężczyzny i nie potrafi samodzielnie przetrwać. Na domiar złego, jutro mija termin płatności za mieszkanie, a ona nie ma pieniędzy ani pracy. Paryska centrala telefoniczna jakby igrała z ich losem, raz za razem przerywając rozmowę. Za tym bilesnym dialogiem kryją się wielkie emocje, miłość, namiętność, ból i niewyobrażalna tęsknota. Minimalistyczna scenografia pozwala skupić się na przeżyciach kobiety, czyniąc spektakl wciagającym i niezapomnianym przeżyciem. Jej tragedia staje się dla widza bezcenną lekcją tego, jak ważne jest cenienie każdej chwili spędzanej z bliskimi. Uświadamia, że miłość wymaga obecności, ciepła i osobistego zaangażowania, a żadne nowoczesne technologie nie zastąpią prawdziwych uścisków i osobistych spotkań. Jakże znajome nam się to wydaje w dzisiejszych czasach!

Głos ludzki  będzie wykonany w oryginalnym języku libretto. Napisy w języku polskim pozwolą zrozumieć całą historię.

Światowa premiera monoopery odbyła się 6 lutego 1959 roku w Opéra-Comique w Paryżu, zaśpiewana przez Denise Duvall, dyrygent Georges Prétr. Opera odniosła ogromny sukces i słusznie zajęła jedno z czołowych miejsc na liście wybitnych oper XX wieku. Premiera w Polsce miała miejsce 12 września 2011 r. w Warszawskiej Operze Kameralnej. Została również wystawiona na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie w 2016 r. oraz na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi w 2020 r.

W rolę głównej i jedynej bohaterki wcieli się Olga Zozula, znana w Polsce jako wykonawczyni repertuaru klasycznego, młoda, utalentowana solistka. Ta wschodząca gwiazda sceny operowej, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, obdarzona jest pięknym głosem sopranowym, która ma niezbędne C trzeciej oktawy, co sprawia, że jest idealnym wyborem dla monoopery Głos ludzki

Akompaniować Oldze Zozuli będzie na fortepianie Iryna Borysova – pianistka wirtuoz. Artystka zdobyła wykształcenie muzyczne w Ługańskim Uniwersytecie Narodowym im. Tarasa Szewczenki. Swoje życie zawodowe poświęca grze na fortepianie jako akompaniatorka i członkini zespołów muzycznych.

Cały spektakl, przygotowany pod okiem producenta i reżysera Vladimira Ilina, trwać będzie 47 minut. I możecie być pewni – to będzie 47 minut niezapomnianych wrażeń, wzruszeń i głębokich przeżyć.

Już 20 i 21 czerwca w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.

Sprzedaż biletów na stronie KupBilecik.pl 

Liczba miejsco graniczona