N A S Z   P A R T N E R

“Aurelia Akustycznie” - premierowy koncert Aurelii 28 czerwca w RKŚTG Łaźnia

17.06.2024
|
“Aurelia Akustycznie” - premierowy koncert Aurelii 28 czerwca w RKŚTG Łaźnia

Serdecznie zapraszamy na  premierowy koncert Aurelii, podczas którego będziemy mogli usłyszeć utwory, które znalazły się jej akustycznym albumie (EP) zatytułowanym „Aurelia Akustycznie”, którego premiera będzie mieć miejsce 21 czerwca 2024 roku.

Koncert odbędzie się 28 czerwca 2024 r. w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych Galerii Łaźnia.

Album EP “Aurelia Akustycznie” został całkowicie zrealizowany na żywo w studio. Jak wspomina Aurelia: „Nagrywaliśmy go na tak zwaną “setkę”, czyli bez cięcia ścieżek, wszelkich edycji, jednocześnie nagraliśmy gitarę wraz z wokalem za jednym podejściem. Od dawna dążyłam do tego, aby moja twórczość była autentyczna i prawdziwa. Zawierała w sobie trochę takiego naturalnego muzycznego “brudu” i stąd też powstał plan na taki album. Tym sposobem zabieramy naszego słuchacza w koncertową podróż. Utwory opowiadają moje różne historie wyjęte z życia. Opisują moje trudy codzienności, rozterki emocjonalne, oraz wrażliwą stronę osobowości. Są nacechowane licznymi wspomnieniami- tymi dobrymi, jak i złymi.”

Podczas koncertu Aurelia wystąpi w towarzystwie gitarzysty Pawła Wójcika, z którym nagrała akustyczną płytę w LM Studio w Radomiu.

Aurelia Wiśniewska ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną na fortepianie, od najmłodszych lat związana ze śpiewem. Na swoim koncie posiada wiele projektów, kompozycji oraz gościnnych udziałów. W 2013 wydała anglojęzyczny album dla fundacji Dr. Lucy, w 2016 r. Gościnnie wzięła udział w nagraniach płyty DUP!Zwei wydanej przez Karrot Komando, w 2017 roku jej singiel The Night wydany na rynek hiszpański przez wytwórnię “Blanco y Negro” osiągnął miejsce wśród 30 najchętniej słuchanych utworów na Spotify w Hiszpanii. Od kilku lat tworzy projekty hip-hopowe z producentem Tytuzem, współpracując m.in. z raperem TPS-em, z którym wydała kilka singli ( „Byłaś”, „Bagaż”,”GRA”). Jest współzałożycielką duetu AURA, który tworzy wraz z producentem Tytuzem. Od 2021 roku współpracuje także z raperem Pajczim. Ma na swoim koncie sukcesy radiowo-telewizyjne z utworami : „Usłysz mnie”, „Zimna Wojna”, „Bieguny”, „Mój czas”. Najnowszy album artystki wydany został w czerwcu 2023 pod tytułem „Galaktyczna Imitacja” wraz z Tytuzem i Pajczim. W 2024 roku album został nominowany do prestiżowej hip-hopowej nagrody Popkillery 2024 w kategorii “Alternatywny Album Roku”.

Koncert odbędzie się 28 czerwca 2024 roku w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

Wstęp bezpłatny. Wejście od 19.30. Start koncertu godzina 20.00