N A S Z   P A R T N E R

Finisaż wystawy „Edward Hartwig Mazowieckie Krajobrazy” z Tomkiem Sikorą

10.10.2023
|
Finisaż wystawy „Edward Hartwig Mazowieckie Krajobrazy” z Tomkiem Sikorą

Ilona Jaroszek dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na finisaż wystawy „EDWARD HARTWIG MAZOWIECKIE KRAJOBRAZY”. W wydarzeniu weźmie udział gość specjalny - Tomek Sikora, jeden z najbardziej kreatywnych, polskich fotografików. Wstęp wolny!

Finisaż odbędzie się w środę, 11 października o godzinie 18.00 w Spichlerzu z Wilkowa. Będzie to okazja, by porozmawiać zarówno o fotografii Edwarda Hartwiga, jak i jego twórczości!

Patronat Honorowy objął Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Na wystawie „EDWARD HARTWIG MAZOWIECKIE KRAJOBRAZY” można zobaczyć fotografie reprezentujące przekrój siedmiu dekad twórczej pracy jednego z najwybitniejszych fotografików polskich. Artysty rozpoznawalnego na wszystkich kontynentach, którego prace były i są prezentowane w największych światowych galeriach sztuki.

Edward Hartwig urodził się w Moskwie w roku 1909, zmarł w 2003 roku w Warszawie.   Dał się poznać jako mistrz krajobrazu. Jego prace wypełniały także propagowany przez Jana Bułhaka program „fotografii ojczyźnianej”. Prezentowały swoisty mariaż realizmu z tradycjami piktorializmu. Był pejzażystą, portrecistą, dokumentalistą, fotografem sportowym, fotografował ludzi teatru i sztuki.

- W trakcie prac nad wystawą, dokonaliśmy bardzo ciekawego odkrycia. Do naszego muzeum trafił aparat artysty, a w środku znajdował się film. Po wywołaniu negatywu okazało się, że został na nim uwieczniony sam Edward Hartwig podczas jednej ze swoich ostatnich wystaw około roku 2001 oraz prawdopodobnie jeden z ostatnich motywów fotograficznych nad którymi pracował.