N A S Z   P A R T N E R

Noc Muzeów u Gombrowicza już w piątek 12 maja!

11.05.2023
|
Noc Muzeów u Gombrowicza już w piątek 12 maja!

Muzeum im. Wiitolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza: Noc Muzeów – Noc w „Gombrowiczu" 
Piątek, 12 maja (dzień wcześniej niż w innych placówkach).

Goście specjalni: Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz tworzący duet Matylda/Łukasiewicz (koncert w plenerze) oraz ceniony i nagradzany grafik i plakacista Ryszard Kajzer.

Muzeum czynne od rana, od godz. 10.00.

godz. 19.30 - duet Matylda/Łukasiewicz (koncert, scena w plenerze)

ok. godz. 21.00 - otwarcie wystawy „Literatura Kajzera”.

Muzeum czynne do godziny 23.00.

 

Na miejscu będzie można kupić napoje.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Chętnych do udziału w wydarzeniu zawiezie do Wsoli z Radomia bezpłatny autobus, który odjedzie z przystanku Chrobrego / Czysta, obok galerii handlowych (kierunek Michałów) o godzinie 18.40. Powrót po wydarzeniach tym samym autobusem.

 

Matylda/Łukasiewicz to nowy, mocny duet na polskim rynku muzycznym. Matylda Damięcka śpiewa, Radek Łukasiewicz produkuje. Jak tłumaczą artyści, w swoich najnowszych kompozycjach „zastanawiają się jak się żyje kobiecie i mężczyźnie we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Zwykłe życie, niezwykła forma”. Uwagę słuchaczy i krytyków zwrócili utworem “Matka” - piosenką wyrazistą i odważną, oprawioną filmowym teledyskiem. Kompozycja została bardzo dobrze przyjęta (1 miejsce na liście Radia 3/5/7).

 

Ryszard Kajzer jest grafikiem, autorem plakatów, ilustracji i projektów książek. Wykłada w warszawskiej ASP oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Prowadził warsztaty projektowania plakatu na uczelniach w Sztutgarcie, Helsinkach, Budapeszcie, Oradei, Bukareszcie, San Luis Potosi i w Mexico City. Jest laureatem wielu konkursów w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii Berlina, Budapesztu, Essen, Helsinek, Hong Kongu, Lahti, Mexico, Mons, Paryża, Pekinu, Toyamy, Trnavy i Warszawy.