N A S Z   P A R T N E R

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej

24.05.2022
|
Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Przed nami kolejne spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem naszym gościem będzie Łukasz Orbitowski.

25 maja, o godzinie 17:00 zapraszamy czytelników do bibliotecznego ogrod. W razie gorszej pogody spotkanie zostanie przeprowadzone w Czytelni. Pretekstem do rozmowy Z Łukaszem Orbitowskim będzie najnowsze wydawnictwo pisarza czyli książka pt. „Chodź ze mną”.
 

Opis książki (premiera 18 maja):
Rok 1958. Helena, dwudziestoletnia studentka stomatologii z Gdyni, zakochuje się w sowieckim kapitanie niszczyciela. Kola jest starszy i żonaty. Niemożliwa miłość w Polsce Ludowej zmusza ich do brawurowej ucieczki do Szwecji. Wyruszając w podróż ku szczęściu, nie znają ceny jaką zapłacą za wspólne życie. Czy odnajdą bezpiecznąmprzystań? Rok 2017. Czterdziestotrzyletni Dustin, kucharz i syn Heleny, po raz pierwszy słyszy od matki opowieść o ucieczce i ojcu, którego nigdy nie poznał. Musi się skonfrontować ze swoim pochodzeniem, prawdą o przeszłości Heleny oraz własnym narastającym szaleństwem. Łukasz Orbitowski w swojej najnowszej powieści zagląda w trudny świat relacji rodzinnych i próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wiele z naszych rodziców zostaje w nas samych. „Chodź ze mną” to doskonała analiza wielkich namiętności i tajemnic, które kładą się cieniem na życiu najbliższych. Kanwą dla opisanych wydarzeń jest między innymi zaczerpnięta z prasy historia tajemniczego obiektu latającego, który spadł do gdyńskiego basenu portowego pod koniec lat pięćdziesiątych. Czy był to odłamek meteorytu, satelita, a może coś innego?
 

Łukasz Orbitowski (ur 1977). Dorastał w Krakowie, potem włóczył się po świecie, w wieku dojrzałym wrócił do rodzinnego miasta. Autor powieści "Kult" i "Inna dusza", nagrodzony Zajdlem i Paszportem Polityki. Słucha metalu, podnosi ciężary. Bywa czarnym coachem i bawi ludzi. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Radia Radom, Paweł Serwatko.

Serdecznie zapraszamy