N A S Z   P A R T N E R

Iwona Rozbiewska, Płynność - Wystawa na tarasie MCSW Elektrownia od 26 maja

20.05.2022
|
Iwona Rozbiewska, Płynność - Wystawa na tarasie MCSW Elektrownia od 26 maja

Iwona Rozbiewska, Płynność
Udostępnienie: 26.05. 2022 roku, godz. 18.00
Ekspozycja czynna do 26 czerwca.

Wystawa zaaranżowana na tarasie Elektrowni, została zbudowana głównie z najnowszych metalowych i ceramicznych rzeźb i obiektów (kilka prac powstało specjalnie na tę ekspozycję), których układ, wykorzystujący architekturę tarasu, tworzy dodatkową jakość
artystyczną i znaczeniową.

Tytuł wystawy nawiązuje do jednego z żywiołów – wody i jej bogatej symboliki obecnej w kulturze, ale przede wszystkim do nieustannej zmienności otaczającej człowieka rzeczywistości, którą próbuje zarówno zrozumieć przy pomocy instrumentów poznawczych, jak również czasami na nią oddziaływać. W trakcie wernisażu artystka wykona też działanie performatywne, polegające na zbudowaniu z gotowych elementów kompozycji przestrzennej, którą następnie przekształci w nową strukturę o charakterze designerskim.

Iwona Rozbiewska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (2006), Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013) i Akademie der Bildenden Künste w Monachium (2017). Od 2020 jest doktorem sztuki. Uprawia rzeźbę i eksperymentalne formy video. Prace w muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Polsce i Niemczech.