N A S Z   P A R T N E R
GŁÓWNY PARTNER

Premiera książki KLAN Malczewskich w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

13.03.2022
|
Premiera książki KLAN Malczewskich w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

W niedzielę, 13 marca w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu odbyła się premiera książki "KLAN Malczewskich" autorstwa Pauliny Szymalak - Bugajskiej oraz Magdaleny Ewy Nosowskiej. Spotkanie promujące książkę, doskonale poprowadził zastępca dyrektora Muzeum - Adam Duszyk.  Fragmenty  "KLANu Malczewskich" przeczytała Krystyna Czubówna, której sławny, wspaniały głos uświetnił wydarzenie. Tak, jak niezapomniany akordeonowy koncert Piotra Zarzyki, którego tematem przewodnim stał się walc - ten najpiękniejszy w historii polskiego kina. 

Serdecznie zachęcamy do lektury ksiażki "KLAN Malczewskich", która dzięki wiedzy i zawodowemu doświadczeniu autorek w niezwykły sposób przybliża nam życie i twórczość Jacka i Rafała Malczewskich. Podobieństwa i różnice sławnego ojca i jego syna. 

Paulina Szymalak - Bugajska - historyk sztuki, kustosz, kierownik Działu Sztuki w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, gdzie sprawuje sprawuje opiekę merytoryczną nad stałą ekspozycją twórczosci tego artysty. Ukończyła historię sztuki oraz Podyplomowe Studium Muzeologiczne na Uniwersytetcie Jagiellońskim w Krakowie. Autorka wielu wystaw poświęconych Jackowi Malczewskiemu i Młodej Polsce oraz współautorka i redaktorka wydawnictw im towarzyszących. 

Fot. Małgorzata Ziewiecka

Magdalena Ewa Nosowska - absolwentka historii sztuki na Uniwesytetcie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, doktorantka w Uniwersytecie Warszawskim, pracuje w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Rafałowi Malczewskiemu poświęciła swoją pracę magisterską i kontynuuje badania nad jego twórczoscią. Pasjonuje się sztuką w jej wymiarze uniwersalnym, ze szczególnym uwzględnieniem międzywojnia i sztuki po 1945r.