N A S Z   P A R T N E R

Szlakiem radomskich pałaców i pałacyków - spacer z Amfiteatrem 28 lutego

09.02.2021
|
Szlakiem radomskich pałaców i pałacyków  - spacer z Amfiteatrem 28 lutego

- Zapraszamy radomian z urodzenia, lokalnych patriotów oraz radomian przyjezdnych obcokrajowców mieszkających w naszym mieście - na wycieczkę z przewodnikiem! Wycieczkę po Radomiu i jego architektonicznie ciekawych miejscach. Tematem niedzielnej przechadzki będą radomskie pałace i pałacyki oraz ich historia - zachęca Veronika Hajdu, pomysłodawczyni cyklu "Kulturowo otwarci". Zbiórka 28 lutego o godz. 10.45 przy pomniku Jana Kochanowskiego (przy parku T. Kościuszki, vis a vis Urzędu Miejskiego w Radomiu Żeromskiego 53).

Przewodnikiem będzie Pani Alina Osieniecka - pilot i przewodnik wycieczek turystycznych, pracownik Centrum Informacji Turystycznej przy MOSiR w Radomiu. Radomianka, której przyświeca motto: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Propagatorka rodzinnego miasta Radomia.

Spacer odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i w bezpiecznych okolicznościach, bo na świeżym powietrzu. Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez formularz on-:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVPTPizo-IQAg_sORYFQg7kDA9OVgCM1d1bEGmXHdsRk-0-w/viewform

Udostępnimy także przewodnik trasy i zabytków w językach: włoskim, polskim, francuskim , rosyjskim, niemieckim i angielskim.

Po uprzednim zgłoszeniu na miejscu będzie możliwość przetłumaczenia fragmentów niezrozumiałych dla gości spotkania na język rosyjski, ukraiński, angielski, niemiecki.

Zbiórka 28 lutego o godz. 10.45 przy pomniku Jana Kochanowskiego (przy parku T. Kościuszki, vis a vis Urzędu Miejskiego w Radomiu Żeromskiego 53).PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE! WAŻNE: Jeśli 15 lutego 2021 r. nie zmienią się obostrzenia co do organizacji imprez i zgromadzeń, przełożymy spacer na inny termin.