N A S Z   P A R T N E R
POŻEGNANIE

Odszedł Wspaniały Człowiek - Roman Waszko.

28.11.2020
|
Odszedł Wspaniały Człowiek - Roman Waszko.

W piątek, 27 listopada 2020r., w wieku 64 lat odszedł od nas Roman Waszko. Wspaniały nauczyciel i pedagog, animator sztuki, dobry człowiek, serdeczny przyjaciel. To on pokazał nam po raz pierwszy niezapomnianą panoramę Solca nad Wisłą, opowiadał o wybitnym malarzu ( swoim tacie) Czesławie Waszko. Organizował wystawy i aukcje charytatywne. Charyzmą i kulturą osobistą zmieniał świat wokół siebie, zaklinał rzeczywistość. Od wielu lat zmagał się przecież z chorobą i cierpieniem. Miał wielkie serce dla dzieci i młodzieży, którą uczył i inspirował w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomiu.

- Pan Waszko był niezwykły. Jak on to robił, że pamiętał imię każdego dziecka w podstawówce? Zawsze witał nas serdecznym uśmiechem, gdy wchodziliśmy do świetlicy. Pytał, co u nas. Opowiadał ciekawe historie. Słuchał i szanował każdego. Bez wyjątku. Nie patrzył na nikogo z góry. Był naszym przyjacielem. Dzień w szkole zawsze stawał się lepszy, gdy zajrzałam do świetlicy.

Tak wspomina Romana Waszko, moja córka Basia, która miała szczęście uczyć się pod Jego skrzydłami.

Romku, pozwól, że wstawię tu kolorowe zdjęcia z Tobą. Szara pozostanie rzeczywistość bez Ciebie. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju.
Najszczersze wyrazy współczucia dla bliskich i rodziny.

Małgorzata Ziewiecka

 

Nabożeństwo żałobne w intencji śp. Romana Waszko
odbędzie się w środę 2 grudnia 2020r. o godz.10:00

w Kościele Garnizonowym w Radomiu(Plac Konstytucji 3 Maja 1)
Ceremonia pogrzebowa na cmentarzu w Solcu.