Rozrywka w najlepszym wydaniu, czyli komediowy weekend w teatrze

W upalny majowy weekend zapraszamy Państwa do Teatru Powszechnego na komediowe spektakle, które dostarczą Wam rozrywki w najlepszym wydaniu.
Na dużej scenie zabawne i nieprzewidywalne przygody taksówkarza bigamisty, czyli
Ray Cooney
MAYDAY
reżyseria Andrzej Zaorski
Angielska farsa. Miejsce akcji: Radom!
Główny bohater: Jan Kowalski.
Zawód: Taksówkarz.
Stan cywilny: żona Maria Kowalska, żona Barbara Kowalska.
Miejsca zamieszkania: ul. Gęsia 25 m. 2 - Kaptur, ul. Kacza 11 m. 3 Kozia Góra
Diagnoza: Kłopoty!
Niezwykłe zbiegi okoliczności, dwie kochające żony, homoseksualista i w dodatku dwóch inspektorów radomskiej policji to za dużo, nawet jak na taksówkarza. Jak poradzi sobie Jan Kowalski? Takiej dawki humoru nie można przegapić!
* * *
Kolejne minuty spektaklu przynoszą nowe postaci i coraz to bardziej humorystyczne intrygi () i widz niepostrzeżenie zostaje wciągnięty w sprawy bohaterów, przygniatanych narastającymi w zawrotnym tempie kłopotami, które rozśmieszają do łez.
Zastanawiam się, który z aktorów zagrał najlepiej. Chyba nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, bo każdy z nich stworzył niepowtarzalną kreację.
Monika Firlej, Gazeta Wyborcza", 2.01.2008
Zapraszamy: 21, 22 maja godz. 18.00
a na scenie kameralnej nasz najnowszy spektakl. Rok po broadwayowskiej prapremierze na deskach naszego Teatru błyskotliwa czarna komedia o mężczyźnie poszukującym swojej dłoni
Martin McDonagh
JEDNORĘKI ZE SPOKANE
reżyseria Katarzyna Deszcz
Akcja rozgrywa się w małym, odciętym od świata hotelu przy jednej z amerykańskich autostrad. Tu poznajemy czwórkę bohaterów: jednorękiego Carmichaela, nieco dziwnego recepcjonistę Marvyna i parę młodych handlarzy marihuany. Carmichael od 27 lat obsesyjnie szuka swojej utraconej w młodości lewej ręki. Do czego potrzebna mu ta ręka - nie wiadomo Wiadomo jednak, że zrobi wszystko, by ją odzyskać Czy mu się to uda?
Przewrotna, trzymająca w napięciu akcja, mnóstwo czarnego humoru plus cztery popisowe aktorskie role I jeszcze coś: przydadzą się Państwu mocne nerwy, bo na scenie będzie się działo!
* * *
Poobcinane ludzkie dłonie, ludzie przykuci do kaloryfera, podpalony kanister z benzyną... Nie, bynajmniej nie opowiadam o najnowszym filmie grozy. Wtedy bowiem nie mielibyście Państwo szansy na salwy śmiechu, a to właśnie one powinny się znaleźć na samym początku tej wyliczanki. Niewątpliwie największymi atutami Jednorękiego..." są błyskotliwe dialogi i oczywiście niepowtarzalny humor (). I myślę, że właśnie to jest istotą sukcesu radomskiej inscenizacji.
Magdalena Iwańska, Dziennik Teatralny 18.05.2011
() Reżyserka przedstawienia, Katarzyna Deszcz, w mistrzowski sposób przeniosła na scenę żonglowanie konwencjami, jakie uprawia irlandzki dramaturg. Żywiołowa i niezwykle emocjonalna gra każdego z aktorów nie pozwala się nudzić ani przez chwilę.
Katarzyna M. Wiśniewska "Gazeta Wyborcza" 17.05.2011
() Czwórka nieszczęśliwych, popapranych życiowo bohaterów grana jest koncertowo.
Barbara Koś Echo Dnia 15.05.2011
Zapraszamy: 20, 21, 22 maja godz. 18.00
Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych Widzach, których zapraszamy na spotkanie z bajkami wielkiego filozofa prof. Leszka Kołakowskiego
BAJKOWA NIEDZIELA
W przypowiastkach i bajkach Kołakowski w przystępnej i atrakcyjnej literacko formie analizuje zagadnienia i paradoksy filozoficzne lub przedstawia dyskusje pomiędzy różnymi szkołami i doktrynami. Głównymi cechami tych historyjek są: inteligentny, kpiarski humor oraz mistrzowskie operowanie konwencją literacką i stylizacją, zwłaszcza w opowieściach biblijnych.
Urodził się w 1927 w Radomiu, był jednym z najwybitniejszych filozofów polskich. Od 1968 roku mieszkał na emigracji, ostatnio w Oksfordzie, gdzie był członkiem All Souls College. Zmarł 17 lipca 2009 roku.
Czytanie jest częścią III Radomskiego Festiwalu Filozofii "OKNA", organizowanego przez Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska".
Gospodyniami Bajkowej niedzieli są Izabela Brejtkop-Frączek i Patrycja Zywert.
Zapraszamy: 22 maja o godz. 12.00
Wstęp na Bajkową niedzielę jest WOLNY, ale uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc. Rezerwacji dokonywać można telefonicznie lub e-mailowo w Biurze Obsługi Widzów:
tel: 048 384 53 22, sms: 604 56 64 06, e-mail: bilety@teatr.radom.pl
Maluchów zabierzemy także w magiczną podróż do krainy, gdzie wraz ze złymi siostrami mieszka biedny, dobry Kopciuszek, któremu nagle odmienia się zły los
Marta Guśniowska
KOPCIUSZEK
reżyseria Petr Nosalek
scenografia i lalki Eva Farkasova
Życie Kopciuszka nie przypominało bajki... Smutny los, złe siostry, wróżka, która na moment odmienia jej świat, wielki bal na królewskim dworze, piękna suknia, zgubiony w pośpiechu pantofelek. I zakochany w dziewczynie książę, który postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć
Kopciuszek to mądre, dowcipne, barwne, zrealizowane z wielką wyobraźnią przedstawienie z piosenkami i pięknymi lalkami. Nie tylko dla maluchów.
* * *
Nareszcie spełniło się jedno z moich największych dziecięcych marzeń teatralnych! Spektakl od samego początku zachwyca swoją stroną plastyczną. Jest barwnie, wesoło i trochę tajemniczo. W pierwszej scenie - znienacka, zza wielkich luster wyłonią się bohaterowie baśni. Ubrani w piękne, kolorowe stroje i z perukami na głowach od razu wciągną najmłodszą widownię do swojego baśniowego świata. Wystarczy urocza (wpadająca od razu w ucho) piosenka "Czary mary", by Wróżka niepostrzeżenie zaczarowała nie tylko dzieci.
() "Kopciuszek" wystawiany na nowo powstałej scenie lalkowej zauroczył wszystkich - zarówno starszych, jak i młodszych. Teraz pora na kolejne premiery... Już się nie mogę doczekać!
Paulina Borek-Ofiara, "Teatralia", 1.06.2010
Zapraszamy: 22 maja o godz. 13.00
Będzie nam miło, jeśli zechcecie Państwo spędzić czas razem z nami! Zapraszamy do Teatru!