N A S Z   P A R T N E R
GŁÓWNY PARTNER

Do Air Show 2011 pozostało 7 miesięcy - newsy prosto z lotniska!

29.01.2011
|
Zaakceptuj marketing-cookies, aby oglądać filmy.
Do Air Show 2011 pozostało 7 miesięcy - newsy prosto z lotniska!

Do tegorocznej XII już edycji Air Show zostało 7 miesięcy. Lecz biuro organizacyjne nie próżnuje, przez cały czas pracują nad zaproszeniami dla kolejnych ekip z zagranicy.

Niezwykle istotną informacją jest objęcie przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego honorowego patronatu nad radomskim Air Show 2011! To niewątpliwie podnosi rangę i znaczenie imprezy nie tylko w Polsce, ale też i za granicami naszego kraju.

A cóż zobaczymy na radomskim niebie i na lotniskowych "stojankach"?

Swój udział potwierdzają przedstawiciele sił powietrznych z Litwy, Czech, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec, Chorwacji, Węgier, Francji, Włoch, Finlandii, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Po raz kolejny podziwiać będziemy mistrzów akrobacji ze słynnego francuskiego Patrouille de France.

Po dłuższej przerwie zawitają do nas Włosi ze swoją najlepszą drużyną akrobacyjną "Frecce Tricolori", a na wystawie statycznej obejrzymy transportowca C-27J Spartan.

Chorwaci zapowiadają swój zespół akrobacyjny Wings Of Storm na samolotach Pilatus PC-9.

Na radomskim lotniskiem zawitają, po raz pierwszy w Polsce, Szwajcarzy z "Patrouille Suisse" na Northropach F-5.

Amerykańskie Siły Powietrzne zapowiedziały niezmiernie atrakcyjny przelot nad lotniskiem olbrzymiego bombowca B-52 Stratofortress (B-52 potrzebuje na rozbieg 2900m, a radomskie lotnisko ma drogę startową 2000m), natomiast na wystawie statycznej przyjrzymy się równie wielkiemu transportowcowi C-17 Globemaster.

Z Wielkiej Brytanii przyleci do nas jeden z członków słynnego zespołu "Battle of Britain Memorial Flight", który w swym składzie ma samoloty znane z czasów II Wojny Światowej, takie jak Spittfire, Hurricane, Lancaster, Chipmunk czy Dakota.

Nasi węgierscy bracia zaprezentują myśliwca JAS-39 Gripen i transportowca An-26 .

Najbliższe miesiące przyniosą nam kolejne wieści od przedstawicieli z Białorusi, Czech, Ukrainy, Holandii, Turcji, Szwecji, Hiszpanii, Rosji, Austrii, Grecji i Rumunii.

Może doczekamy się w Radomiu wizyty jednego z rosyjskich zespołów akrobacyjnych Strizi na czterech MiG-29 lub Russkije Witjazi, też na czterech Su-27.

Już nie możemy się doczekać!

A Wy?