N A S Z   P A R T N E R

Specjalne miejsce w bibliotece...

28.01.2011
|

Jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu bardzo specjalne miejsce... To Filia nr 17 przy ul. Domagalskiego 13 A. Placówka, która w ubiegłym roku skończyła 25 lat, od ćwierć wieku pracuje na rzecz osób niepełnosprawnych. Wszyscy mający problemy z czytaniem: słabowidzący, niewidomi, dyslektycy, osoby starsze dzięki niej mogą mieć kontakt z książką.

W swoich zbiorach filia posiada prawie 3 tysiące tytułów tzw. "książki mówionej", czyli nagranej na kasety magnetofonowe. Ponieważ jednak technika wciąż idzie naprzód, a biblioteka nie może pozostać w tyle, dlatego zasób filii powiększa się o książki na nowych nośnikach. W tej chwili czytelnicy mogą również korzystać z ponad 500 audiobooków na płytach CD.

Filia gromadzi współczesną literaturę polską i zagraniczną, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Duży nacisk kierownik Filii nr 17, Elżbieta Domańska kładzie na gromadzenie klasyki i lektur szkolnych, w zbiorach sporo jest pozycji popularnonaukowych. Wszystko po ty, aby osoby dotknięte przez los wspomóc w nauce, a starszym dać możliwość pożytecznego spędzenia wolnego czasu.