N A S Z   P A R T N E R

Wystawa Leszka Kwiatkowskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej, 09.10.2015 godz. 17:00

08.10.2015
|
Wystawa Leszka Kwiatkowskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej, 09.10.2015 godz. 17:00

Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu zaprasza w piątek, 9 października, o godz. 17.00 na otwarcie wystawy pt.: Leszek Kwiatkowski. Rysować różne światy. Wystawa rysunków z różnych lat, przygotowana z okazji jubileuszu 40 lat pracy twórczej artysty.

Leszek Kwiatkowski (ur. 1949) jest jednym z najwybitniejszych i najważniejszych artystów radomskich średniego pokolenia. Studiował w PWSSP w Poznaniu na Wydziale Malarstwa i Grafiki, dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. Eustachego Wasilkowskiego w 1974 r. W latach 1977 88 był członkiem Grupy M-5, a w latach 80. także Grupy Świat. W obrazach i rysunkach za pomocą form i barw przez lata zapisywał własne światy, stworzone przez wyobraźnię, zmieniającą widok tego, co otacza - i poszukującą światła.

Od końca lat 70. jako pracownik miejskiej galerii wielokrotnie współpracował z radomskim muzeum przy organizacji wystaw sztuki współczesnej w Radomiu, uczestniczył w nich też jako twórca. Od 1991 r. uczy malarstwa i rysunku w radomskim liceum plastycznym.

Muzeum Sztuki Współczesnej prezentowało twórczość artysty na trzech wystawach indywidualnych, najważniejszą i największą była wystawa retrospektywna w 1996 r. Przygotowana teraz wystawa prezentuje prace na papierze od lat 70., do najnowszych, głównie jednak z lat 80. i 90.

Prace Leszka Kwiatkowskiego mozna oglądać do 8 listopada 2015r. w salach Muzeum Sztuki Współczesnej, w Domach Gąski i Esterki; 26-600 Radom, Rynek 4/5;