Co łączy Ennio Morricone, free-folk i psychodelię? - sprawdź na koncercie Meltwater w Czytelni Kawy

W piątkowy wieczór o 21:00 Czytelnicy Kawy zanurzą się w psychodelicznych dźwiękach grupy Meltwater.
Czym jest Meltwater?
To trio spontanicznie komponujące muzykę z elementami psychodelii, minimal, free-folku, muzyki bliskiego wschodu a momentami noise'u i gypsy-jazzu. Również zamiłowanie członków zespołu do muzyki filmowej, w szczególności autorstwa Ennio Morricone może przybliżyć określenie tego czego powinniśmy się spodziewać podczas koncertu.
- Jeff Gburek - jest gitarzystą, kompozytorem, improwizatorem, artystą dźwiękowym i wizualnym. W swojej muzyce wykorzystuje zarówno gitarę tradycyjną jak i preparowaną, elektronikę, field recordings i konstruowane przez siebie "maszyny dźwiękowe". Współpracował z wieloma świetnymi muzykami, takimi jak m.in. Keith Rowe, Tetuzi Akiyama, Michael Vorfeld, Pascal Battus, Annetee Krebs, Tom Carter, Rafał Iwański/HATI. Zgłębiał tajniki indonezyjskiej muzyki gamelanowej oraz muzyczne teorie Harry'ego Partcha. Przez 10 lat odpowiedzialny był za stronę muzyczną teatru tańca butoh Djalma Primordial Science, a także współorganizował szereg związanych z projektem warsztatów.
- Karolina Ossowska - jest skrzypaczką, absolwentką jakże szacownej Akademii Muzycznej w Poznaniu, ale jej zainteresowania muzyczne wykraczają daleko poza klasyczne wykształcenie i żmudne techniczne ćwiczenia na tym ponoć najtrudniejszym do opanowania instrumencie. Tak więc oprócz wykonywania z powodzeniem muzyki już skomponowanej gdzieś między średniowieczem a współczesnością zajmuje się również muzyką improwizowaną a także łączeniem dźwięków staroświeckiego akustycznego instrumentu z dobrodziejstwami współczesnej elektroniki. Obserwuje i uczy się od mistrzów ale 'robi swoje' tak więc nie będzie tu listy 'z kim i gdzie grała' choć grywa i koncerty we własym domu dla wąskiego grona przyjaciół jak również lata na festiwale do Włoch, Ukrainy, Niemiec, Danii, Chin czy Emiratów Arabskich. Cieszy się, że skrzypce okazały się "latającym dywanem", dzięki któremu łatwo można przemierzać małe i duże dystanse między różnymi miejscami i spotykanymi tam ludźmi.
- Joanna Zielecka - swoją muzyczną drogę rozpoczęła od zagłębiania muzyki celtyckiej, ucząc się gry na tradycyjnym irlandzkim flażolecie. Następnie rozpoczęła naukę muzyki klasycznej w Szkole Muzycznej IIst. w Poznaniu w klasie fletu poprzecznego, kończąc ją dyplomem. W międzyczasie uczestniczyła w wielu projektach muzyki rozrywkowej, grając blues, jazz, folk, muzykę electro i w końcu muzykę eksperymentalną. Dziś występuje na mniejszych i większych scenach opierając się na zdobytych doświadczeniach. Najbardziej interesuje ją szeroko pojęta improwizacja, wolność dźwiękowa, czasem opatrzona ideą. Stąd eksperymenty brzmieniowe i przetwarzanie naturalnego dźwięku fletu przez elektroniczny efektor Kaoss Pad. Oprócz muzycznych kwestii, Joanna studiuje promocję i krytykę sztuki oraz tworzy unikatowe witraże na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.
Przychodzimy w piątek o 21:00
Płacimy 8 zł
Odpływamy z Meltwater...