"Szklana menażeria" premierowo w sobotę w Teatrze Powszechnym w Radomiu

Walentynki w Teatrze Powszechnym uświetni premiera spektaklu "Szklana menażeria". Zapraszamy już 14 i 15 lutego o godzinie 19:00. Kolejne spektakle 20 i 21 marca o 19:00
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza Państwa na "Szklaną menażerię" - opowieść o nierealnej tęsknocie za światem, w którym wszystko jest piękne i w którym spełniają się marzenia. Czy z krainy szklanych figurek uda się bohaterom odnaleźć drogę do realnego świata żywych ludzi?
Tennessee Williams
SZKLANA MENAŻERIA
reżyseria Katarzyna Deszcz
scenografia Andrzej Sadowski
Świat zamknięty w zbiorze porcelanowych figurek. Kruchy i nierealny jak one... To świat - ucieczka, świat - ratunek. Przed nieudanym życiem, niespełnionymi nadziejami, kompleksami, poczuciem krzywdy, rzeczywistością, w której tak trudno się odnaleźć. To świat nieszczęśliwych ludzi, którzy zgotowali sobie rodzinne piekło. Świat skazany na trwanie, bez szans na ucieczkę.
To świat Laury, kalekiej dziewczyny wychowanej w rozbitej rodzinie, wrażliwej, sparaliżowanej przez nieśmiałość, która uniemożliwia jej normalne kontakty z ludźmi. To świat jej brata Toma, znudzonego rutyną pracy w fabryce, marzącego o karierze poety. To także świat ich matki Amandy, porzuconej przez męża, pogrążonej we wspomnieniach, rozpaczliwie samotnej kobiety, która z miłości terroryzuje najbliższych. Amanda marzy o lepszej przyszłości dla swoich dzieci, dlatego Tom, ciężko harujący na utrzymanie domu, powinien - według niej - awansować, Laura - znaleźć męża. Zwłaszcza zamęście córki staje się dla znerwicowanej matki prawdziwą obsesją. Wymusza w końcu na synu obietnicę, że ten pozna siostrę z odpowiednim mężczyzną. Tom zaprasza na kolację swojego kolegę z pracy... Czym zakończy się to spotkanie?
"Szklana menażeria" jest jednym z najpiękniejszych dramatów Williamsa. Wciągającym od pierwszej minuty. Subtelnym, wypełnionym poetycką wyobraźnią, ale niesłychanie przenikliwym. Miejscami wręcz brutalnym. Bez znieczulenia. Fascynująca, piekielnie mocna literatura.
Źródło: Teatr Powszechny w Radomiu