N A S Z   P A R T N E R

[ZDJĘCIA] Uczestnicy "arkowych" warsztatów teatralnych zwiedzili Teatr Powszechny w Radomiu!

03.12.2014
|
[ZDJĘCIA] Uczestnicy "arkowych" warsztatów teatralnych zwiedzili Teatr Powszechny w Radomiu!

We wtorek 2 grudnia, w ramach zajęć teatralnych w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży - "Arka" w Radomiu, prowadzonych przez Karolinę Skrzek - absolwentkę VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, młodą debiutującą aktorkę, znaną m.in. z dwóch autorskich monodramów: "Bal", na podstawie tekstu radomskiego poety Adriana Szarego oraz "Modlitwa Heloizy", na podstawie tekstu Leszka Kołakowskiego, odbyło się zwiedzanie Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Za kulisy Dużej Sceny, do aktorskiej garderoby i pomieszczeń, w których powstaje scenografia oraz stroje do spektakli zabrał młodych pasjonatów aktorstwa pracownik radomskiego teatru Piotr Tomczyk. W wycieczce brali udział uczniowie ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, pod opieką swojego polonisty Adriana Szarego oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 w Radomiu, a także wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii -"Pałacyk", pod opieką nauczycielki Agaty Szymańskiej. Wszyscy uczestniczą w cyklicznych warsztatach teatralnych prowadzonych przez Karolinę Skrzek.

Przypomnijmy, że arkowe zajęcia teatralne to praca nad tekstami, krótkimi etiudami, spektaklami oraz udział w przeglądach i konkursach teatralnych, a także spotkania z ciekawymi gośćmi: aktorami i pracownikami teatru. Więcej na temat zajęć literacko - teatralnych w "Arce" znajdziecie tutaj.

W najbliższym czasie grupę teatralną Karoliny Skrzek zobaczyć będzie można 6 stycznia, w ramach Orszaku Trzech Króli oraz 14 stycznia podczas promocji debiutanckiego tomiku Agaty Dumy w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży - "Arka". Na ostatnie zaś zajęcia teatralne w tym roku kalendarzowym zapraszamy 9 i 16 grudnia o godz. 15:00 do "Arki", przy ul. Chrobrego 7/9.

Zachęcamy również do udziału w warsztatach literackich, prowadzonych przez radomskiego poetę Adriana Szarego. Każdy rok spotkań kończy się antologią. Wkrótce ukaże się szósta książka, zatytułowana "Onoma". Zajęcia owocują także wieczorami literackimi w radomskich ośrodkach kultury, spotkaniami z pisarzami i poetami oraz XIII już edycjami Regionalnego Konkursu Literackiego. Tutaj relacja z finału ostatniej edycji konkursu.

Na ostatnie warsztaty literackie w roku 2014 zapraszamy 10 grudnia o godzinie 17:00 do "Arki", przy ul. Chrobrego 7/9.

Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji z wycieczki uczestników arkowych zajęć literacko - teatralnych po radomskim teatrze, przygotowanej przez Paulę Florczyk, Kingę Guzak i Filipa Kroka.

Karolina Mroczek