N A S Z   P A R T N E R

Świetliki rozjaśnią Katakumby koncertowo.

25.01.2011
|
Zaakceptuj marketing-cookies, aby oglądać filmy.
Świetliki rozjaśnią Katakumby koncertowo.

Krakowskie Świetliki wystąpią na scenie Katakumb 26 lutego o godzinie 20:00.

Radom

Klub Katakumby

Plac Stare Miasto 11

Bilety 25/30 zł.

Bilety do nabycia:

Klub Katakumby ul. Plac Stare Miasto 11

Pub Nasza Szkapa ul. Dowkonta 2

Sklep Bubba Gump ul. Moniuszki 17 [w bramie]

Rezerwacja biletów: tel. 793700373

Świetliki

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1993 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. Ogród Koncentracyjny. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta Perły przed wieprze - ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. Złe Misie, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.

W roku 2005 zespół wydał kolejną płytę Las Putas Melancólitas, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. Filandia, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

Przez 18 lat swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy.

Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich, jego ostatni tomik poetycki Muzyka Środka znalazł się wśród finałowej siódemki nagrody Nike. Świetlicki jest też autorem cyklu powieści Dwanaście, Trzynaście oraz Jedenaście. Ostatnio wspólnie z Gają Grzegorzewską i Irkiem Grinem napisali powieść Orchidea.

http://www.karrot.pl/henrykkwiatek

http://www.swietliki.art.pl/