N A S Z   P A R T N E R

„Bo to życie to bal jest nad bale” - odbyła się premiera monodramu Adriana Szarego w Teatrze Powszechnym w Radomiu

14.06.2013
|
„Bo to życie to bal jest nad bale” - odbyła się premiera monodramu Adriana Szarego w Teatrze Powszechnym w Radomiu

13 czerwca o godzinie 17:00 na Scenie Kameralnej Teatru Powszechnego odbyła się premiera autorskiego monodramu Adriana Szarego pt.: "Bal". W roli głównej wystąpiła Karolina Skrzek- uczennica VI LO im. Jana Kochanowskiego, dziewczyna nie tylko o ognistych włosach, ale i temperamencie scenicznym.

Karolina Skrzek przed premierą, porównując się do bohaterki monodramu powiedziała:

"Też jestem porywcza i chciałabym mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Nie można jednak stawiać znaku równości między monodramową Karoliną a mną. Nie można mnie z nią utożsamiać. Na przykład ja nie mam rozbitej rodziny, jak kreowana przeze mnie postać".

Adrian Szary postawił licealistce wysoką poprzeczkę - monodram jest dla aktora trudną formą. Całe skupienie publiczności koncentruje się wokół jednej postaci. Ciężko jednak było się zorientować, że Karolina Skrzek nie jest (jeszcze!) aktorką z dyplomem Akademii Teatralnej.

Monodramową Karolinę poznajemy w trakcie przygotowań studniówkowych. Jak każda młoda dziewczyna ma rozterki sercowe, towarzyszą jej dylematy typu w co się ubrać. Na pozór normalna dziewczyna otwiera przed nami swoją szafę przemyśleń i wspomnień. Miała ciężką sytuację rodzinną. Problemy zaczęły się, kiedy ojciec zostawił ją, jej mamę i siostrę. Choć nie mówi tego głośno, czuje się samotna i niekochana. Przez to wydaje się być obojętna. Dopiero w chwilach wzruszeń pokazuje swoje prawdziwe wnętrze. Marzy o aktorstwie, ale bardziej o tym, by na premierę przyszedł jej ojciec. By był z niej dumny.

My jesteśmy dumni z naszych radomskich artystów, zarówno z aktorki, jak i autora monodramu "Bal". Gratulujemy udanej premiery i życzymy wielu sukcesów na tym BALU, co się życiem zwie...

Karolina Mroczek