N A S Z   P A R T N E R

Niezapomniane wrażenia gwarantowane! - Inscenizacja Powstania Styczniowego

20.01.2011
|
Zaakceptuj marketing-cookies, aby oglądać filmy.
Niezapomniane wrażenia gwarantowane! - Inscenizacja Powstania Styczniowego

"Pod rozkazami Langiewicza" - czyli inscenizacja Powstania Styczniowego.

Już w najbliższą niedzielę 23 stycznia w Parku "Leśniczówka" o godzinie 12:00 rozpocznie się wielkie widowisko historyczne ukazujące walki powstańcze z pamiętnego roku 1863.

Jak zapewne pamiętacie z historii, Marian Langiewicz był jednym z generałów i dyktatorów Powstania Styczniowego. W dniu 22 stycznia 1863 r., na ziemi radomskiej m. in. w Szydłowcu i Jedlni, odbyły się zwycięskie potyczki z oddziałami rosyjskimi, które rozpoczęły tzw. Kampanię Langiewicza. Natomiast 23 stycznia 1863 r., czyli dokładnie 148 lat temu, pod Jedlnią 140-osobowy oddział powstańców pod dowództwem Narcyza Figiettiego pokonał kompanię saperów rosyjskich.

Musicie tam być i zaznać niezapomnianych przeżyć. Bo przecież inscenizacja to wspaniała gratka nie tylko dla wielbicieli historii, ale też dla całych rodzin z dziećmi!

W ramach imprezy odbędzie się też Piknik Rodzinny, na którym nie zabraknie wielu atrakcji takich jak: gra w paintball, rajdy autami terenowymi, pyszne strawy i dania na stoiskach gastronomicznych, słynne grochówka i bigos zapewnione przez prawdziwą wojskową kuchnię polową.

Powiedzcie o tym wydarzeniu swoim najbliższym i znajomym! Przybywajcie jak najliczniej! Stwórzmy razem historię! Pamiętajmy o naszej historii!

Przypominamy, że spotykamy się o godzinie 12:00, 23 stycznia (niedziela) w Parku "Leśniczówka".

Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Na poniższym filmie obejrzeć można slajdy z inscenizacji z roku 2008 jaka miała miejsce w Muzeum Wsi Radomskiej.