N A S Z   P A R T N E R

Niedziela z przewodnikiem w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu

04.11.2012
|
Niedziela z przewodnikiem w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu

Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu zaprasza dziś na kolejne spotkanie z cyklu:
Niedziela z przewodnikiem - 4 listopada 2012 r. o godz. 12.00

Po wystawie W stulecie Liceum im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Pokolenia artystów będzie oprowadzać jej kurator, Mieczysław Szewczuk.

Tu są zdjęcia Konrada Urbańskiego z otwarcia w/w wystawy

W stuletniej historii szkoły najwybitniejszym uczniem Gimnazjum i Liceum im. Jana Kochanowskiego w Radomiu jest z pewnością Andrzej Wajda - który uczył się w niej rok, szkoły nie ukończył, w 1946 r. wyjechał z Radomia, by studiować malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ukończył ją młodszy brat Leszek Wajda. Oni obaj należą do pierwszego pokolenia uczniów, którzy zostali artystami. Prawdopodobnie nikt z uczących się w tej szkole przed wojną nie poświęcił się sztuce. Część pierwsza wystawy przypomina o związkach Andrzeja Wajdy z Radomiem i Muzeum Sztuki Współczesnej, o jego darach dla Muzeum.

W części drugiej są obrazy, grafiki, instalacje, tkaniny, plakaty artystów, którzy należą do kolejnych pokoleń absolwentów. Oto oni: Stanisław Drąg, Leszek Kwiatkowski, Stanisław Zbigniew Kamieński, Elżbieta Godecka-Kwaśniewska, Teresa DziałakWojciechowska, Jacek Zaborski, Katarzyna Podniesińska, Hanna Wojdała-Markowska, Elżbieta Wasiuczyńska, Mateusz Kamieński, Mateusz Popławski i Ewelina Cis.

Wystawa czynna do 18 listopada 2012 r

Serdecznie zapraszamy