Miguel Grinberg i minirecital Wiktorii Szubelak u Gombrowicza we Wsoli koło Radomia

Gombrowicz: daleki, bliski, teatralny. Panel Gombrowiczowski 2012.
Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na kolejny Panel Gombrowiczowski, który odbędzie się ywać we Wsoli w dniach 19, 21 i 25 października 2012r.
Szczegółowe informacje dot. programu poszczególnych dni znajdziecie w naszym Kalendarzu Imprez Lokalnych
A już dziś , tj. 19 października we Wsoli gościć będziemy Miguela Grinberga, przyjaciela Witolda Gombrowicza zostatnich lat jego pobytu w Argentynie.
Grinberg (ur. w 1937r. w Buenos Aires) to znany argentyński pisarz, poeta i dziennikarz, autorpięćdziesięciu książek z różnych dziedzin, współtwórca i czołowa postać tak zwanego pokolenia 60,nonkonformistycznego nurtu literackiego i ideowego w kulturze Argentyny ubiegłego stulecia. Grinberg był też jednym z założycieli argentyńskiego ruchu rockowego, brał udział w powstawaniuruchu hipisowskiego w USA. Jest także wykładowcą akademickim, uznanym redaktorem i wydawcąoraz działaczem ruchów pacyfistycznych i ekologicznych.
Spotkanie w Muzeum Gombrowicza dotyczyć będzie oczywiście przede wszystkim jego relacji zautorem Kosmosu i wpływu Gombrowicza na literaturę argentyńską, ale będzie również okazją dorozmowy o kulturze widzianej z innej niż europejska perspektywy.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie minirecital muzyki argentyńskiej i hiszpańskiej w wykonaniu Wiktorii Szubelak (gitara klasyczna).
Serdecznie zapraszamy!
Uwaga!
W najbliższy weekend, 20 i 21 października, nie będzie można obejrzeć stałej ekspozycji w MuzeumWitolda Gombrowicza we Wsoli. Nie oznacza to, że muzeum nie będzie pracować.
W sobotę odbywa się w MWG doroczna konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów. Będzieto impreza zamknięta, tylko dla zgłoszonych wcześniej uczestników.
Natomiast w niedzielę zapraszamy serdecznie na godzinę 14, na spotkanie poświęcone JerzemuGombrowiczowi. Gośćmi spotkania będą Rita Gombrowicz oraz m.in. prof. Roman Loth i KsaweryJasieński . Zaprezentujemy książkę Dominiki Świtkowskiej A to był Gombrowicz!.
Więcej informacjio spotkaniu na naszej stronie: www.muzeumgombrowicza.pl