N A S Z   P A R T N E R

"Romeo i Julia" i "Ostatnia noc Sokratesa"

17.01.2011
|
"Romeo i Julia" i "Ostatnia noc Sokratesa"

Po kilkumiesięcznej przerwie na afisz powracają dwa znane i lubiane przez Państwa tytuły Romeo i Julia w reżyserii Katarzyny Deszcz oraz Ostatnia noc Sokratesa w reżyserii Jarosława Rabendy.

ROMEO i JULIA

Najsłynniejsza w dziejach światowej literatury opowieść o wielkiej miłości. O miłości ponad czasem. O miłości, która dotyka śmierci Romeo i Julia to dwójka nastolatków. Niespecjalnie piękni, niezbyt poważni. Niedojrzali. Zwyczajni młodzi ludzie, którzy czasem trochę się nudzą. I nagle spada na nich grom. Miłość. Tak wielka, że zapiera dech

Urzekający spektakl z pięknymi sonetami Williama Shakespeare'a, do których muzykę napisał Grzegorz Turnau.

* * *

"Romeo i Julia" w reżyserii Katarzyny Deszcz to spektakl skomponowany z artystycznym rozmachem i teatralną odwagą. Kolejna ciekawa propozycja w radomskim repertuarze.

Paulina Borek-Ofiara, "Teatralia", 15.02.2010

"Bardzo malowniczy spektakl z piękną muzyką Grzegorza Turnaua ()"

Krystyna Kasińska , Miesięcznik Prowincjonalny nr 1/2010

Zapraszamy: 20, 21 stycznia o godz. 11.00


OSTATNIA NOC SOKRATESA

Oskarżony o bezbożność i wywrotowe poglądy Sokrates spędza w więziennej celi ostatnią swoją noc przed egzekucją. Towarzyszy mu Strażnik, który o świcie ma podać wielkiemu filozofowi truciznę. Pomiędzy mężczyznami wywiązuje się rozmowa zrazu niewinna, z biegiem czasu coraz bardziej intrygująca i niebezpieczna. Jak się zakończy to przedziwne spotkanie? Kto jeszcze pojawi się w więzieniu w ostatnią noc Sokratesa?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w inteligentnej, błyskotliwej, pełnej nagłych zmian nastroju i nieprzewidywalnych zwrotów akcji komedii filozoficznej Canewa.

* * *

Ostatnia noc Sokratesa to mistrzowski pojedynek Włodzimierza Mancewicza i Jarosława Rabendy, weteranów radomskiej sceny. I jest remis. Wybierając tę właśnie kameralną sztukę reżyser Rabenda trafił w dziesiątkę.

Barbara Koś, Echo Dnia 5.01.2010

Zapraszamy: 20, 21, 22, 23 stycznia 2011 r. o godz. 18.00

Będzie nam miło, jeśli zechcecie Państwo przypomnieć sobie te przedstawienia. A tym, którzy je pamiętają, proponujemy weekendowe spotkanie z uroczymi, roztańczonymi i rozśpiewanymi SIOSTRUNIAMI - 22 i 23 stycznia o godz. 18.00

Zapraszamy do Teatru w Dzień Babci, Dzień Dziadka i wszystkie dni w roku! Bądźcie Państwo z nami!

Ceny biletów:
"Romeo i Julia" normalny - 40 zł, ulgowy - 30 zł, szkolny - 20 zł

"Ostatnia noc Sokratesa" normalny - 27 zł, ulgowy - 22 zł

"Siostrunie" normalny - 50 zł, ulgowy - 40 zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów:

tel. 48 384 53 22
sms 604 56 64 06

e-mail bilety@teatr.radom.pl

www.ebilet.pl

Więcej informacji: www.teatr.radom.pl