N A S Z   P A R T N E R

Finisaż wystawy MISTRZ I UCZNIOWIE w Galerii Sztuki "Łaźni"

28.06.2012
|
Finisaż wystawy MISTRZ I UCZNIOWIE w Galerii Sztuki "Łaźni"

Poznajmy mistrza prof. Macieja Bieniasza, i Jego asystentów.

30 czerwca (sobota) godz. 13:00

Promocja katalogu towarzyszącego wystawie: Maciej Bieniasz. Profesor i Asystenci z pracowni malarstwa Wydziału Artystycznego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

W sobotę o godz. 13:00 w Galerii Łaźni przy ul. Traugutta 31/33 będziemy gościć profesora Macieja Bieniasza, malarza, grafika i rysownika ze swoimi asystentami: Anetą Jurczyńską, Małgorzatą Rozenau oraz Kazimierzem Cieślikiem.

Podczas spotkania podsumujemy wystawę: Maciej Bieniasz. Profesor i asystenci z pracowni malarstwa Wydziału Artystycznego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Poznamy idee jakie założył profesor Bieniasz przy tworzeniu cykli obrazów : Viva la vida, oraz Vanitas, dowiemy się jaki wpływ miały sytuacje zaistniałe w życiu prywatnym na Jego twórczość itp.

Asystenci opowiedzą o tym jak znaleźli się u boku profesora Bieniasza i jak funkcjonowała pracownia malarstwa, którą prowadzili.

Będziemy mieli możliwość poszukania relacji jakie zachodzą w twórczości Anety Jurczyńskiej, Małgorzaty Rozenau, Kazimierza Cieślika, Andrzeja Tobisa a twórczością profesora Bieniasza, który był dla nich autorytetem i udzielał im wskazówek jak kształcić młodych twórców.

Finisażem podsumujemy III edycję wystawy z cyklu:Mistrz i Uczniowie W ciągu trzech miesięcy prezentowaliśmy stałą ekspozycję obrazów Macieja Bieniasza oraz twórczość Jego asystentów w trzech odsłonach:

ekspozycja stała (20.04 - 30.06) - Maciej Bieniasz

I odsłona (20.04 - 08.05) - Kazimierz Cieślik

II odsłona (11.05 - 29.05) - Aneta Jurczyńska Małgorzata Rozenau

III odsłona (01.06 - 30.06) - Andrzej Tobis

Całość wystawy zwieńczy katalog, zawierający dokumentację kolejnych odsłon, jak również

teksty napisane przez uczestników wystawy oraz kuratora: prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego.

Gorąco zapraszamy na sobotnie spotkanie z twórcami oraz promocję owego katalogu.

Jak również, tego czy faktycznie mistrz jako taki ma wpływ na twórczość swoich uczniów, współpracowników itp.