N A S Z   P A R T N E R

Po Chopinie czas na kobietę! A my poszukujemy pozytywnie nakręconych radomianek!

17.01.2011
|
Zaakceptuj marketing-cookies, aby oglądać filmy.

Czy wiecie, że rok 2011 ustanowiono rokiem Mari Skłodowskiej - Curie?

Była osobą wszechstronnie uzdolnioną. Znała pięć języków. Interesowała się naukami ścisłymi, psychologią i socjologią. Ryzykowała życiem nauczając dzieci języka polskiego, algebry, historii. W czasie I Wojny Światowej organizowała stacje rentgenowskie. Na froncie uczyła personel medyczny jak wykonywać prześwietlenia. Dzięki jej odkryciom dot. promieniotwórczości powstała dziedzina nauki zwana radiochemią. Rozpoczęła pierwsze badania nad leczeniem raka. Została dwukrotną laureatką Nagrody Nobla.

Albert Einstein napisał kiedyś o niej, że była jedynym nie zepsutym przez sławę człowiekiem, spośród tych, których znał.
My śmiemy twierdzić, że była też pozytywnie nakręcona!

Uwaga! Poszukujemy pozytywnie nakręconych radomianek! Nie musicie być naukowcami, odkrywać pierwiastków, ani działać na froncie by o sobie tu napisać. Wystarczy nam, że coś ciekawego robicie w Radomiu. Coś, co sprawia, że Radom staje się bardziej kolorowy, ciekawszy. Może stworzyłyście, tworzycie miejsca w Radomiu, które warto odwiedzać? Organizujecie spotkania, w których warto uczestniczyć. Koniecznie nam o tym napiszcie!

Czyżby tylko sami faceci rozkręcali Radom? Niemożliwe!

Czekamy na newsy od / o pozytywnie nakręconych radomiankach. Znacie takie? Koniecznie nam o nich napiszcie!

Aby dodać newsa, wydarzenie, czy galerię wystarczy się tylko zarejestrować na portalu Coolturalny Radom.pl

Użytkownicy Facebooka mogą rejestrować się z prędkością światła! ;)