Nowy cykl "Twarze i Gęby" - Krzysztof Globisz u Gombrowiczów

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
Krzysztof Globisz u Gombrowicza - 2012-02-05
Muzeum Witolda Gombrowicza w niedzielę 5 lutego o godz. 17:00 rozpocznie najnowszy cykl spotkań zatytułowany -
"Twarze i Gęby"
Pierwszym gościem nowego cyklu będzie słynny aktor teatralny i filmowy - Krzysztof Globisz.
Artysta opowie o swoich rolach w inscenizacjach tekstów Gombrowicza, o aktorstwie jako zawodzie i aktorstwie jako elemencie codziennych relacji międzyludzkich.
Rozmowę poprowadzi dziennikarz Radia RMF Classic - Dariusz Stańczuk, z urodzenia radomianin.
Podczas kolejnych rozmów z cyklu "Twarze i Gęby" spodziewać się możemy nie tylko ludzi teatru, ale także postaci publiczne, które albo są znawcami "teatru dnia codziennego", albo też - świadomie lub nie - stali się jego aktorami. Będą to próby skonfrontowania ich osobistego doświadczenia z doświadczeniem zapisanym w tekstach Witolda Gombrowicza. Porozmawiamy po prostu o życiu - społecznym, zawodowym, osobistym, dotykając szczególnie relacji między Ja i Ty, tak ważnymi dla twórczości autora "Ferdydurke".
O znanych twarzach i przyprawianych im gębach.
Krzysztof Globisz - urodził się w 1957 roku w Siemianowicach Śląskich. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Teatralnej, w której obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki.
Od 1981 roku występuje na deskach teatru Starego w Krakowie, gdzie zagrał między innymi w "Ślubie" Witolda Gombrowicza w reżyserii Jarockiego, czy w przedstawieniu "Tango Gombrowicza" Mikołaja Grabowskiego wcielając się w rolę pisarza. W filmie debiutował w 1982 roku u Andrzeja Wajdy w "Dantonie" z Gerardem Depardieu. Pięć lat później zagrał w "Krótkim filmie o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego.
Znany jest również z takich filmów jak: "Córy Szczęścia" Marty Meszaros, "Operacji Samum" Władysława Pasikowskiego, "Pana Tadeusza" i "Katyń" Andrzeja Wajdy, czy "Pornografii" Jana Jakuba Kolskiego.
Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.
UWAGA! Płatny autobus!
Wszystkich zainteresowanych dowiezie autobus ITS Michalczewski (opłata za przejazd w obie strony wynosi 6 zł).
Zbiórka o godz. 16:10 na przystanku autobusowym, przy centrum handlowym Vis a Vis, ul. Chrobrego.
Powrót po zakończeniu spotkania.
Zdjęcie Krzysztofa Globisza - Wikipedia.