Zobaczcie CZEGO NIE WIDAĆ... w Teatrze Powszechnym w Radomiu

W najbliższy weekend zapraszamy Państwa do Teatru Powszechnego na spotkanie z teatrem widzianym z drugiej strony rampy, od kuchni.
W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się premiera arcyzabawnej sztuki Michaela Frayna pt. "Czego nie widać", gdzie mamy okazję przyjrzeć się sytuacjom scenicznym widzianym z dwóch stron - od kulis i od strony widowni.
Michael Frayn
CZEGO NIE WIDAĆ
reżyseria Tomasz Dutkiewicz
W pewnym teatrze wystawiana jest sztuka pt. Co widać. Trwają próby, potem zespół rusza z przedstawieniem w objazd, aż wreszcie nadchodzi ostatni, pożegnalny spektakl
Tak opowiedziana fabuła sztuki Michaela Frayna brzmi banalnie, ale nie dajcie się Państwo zwieść W tę pozornie nieciekawą fabułę wpisana jest prawdziwa jazda bez trzymanki, która nie pozwala na moment oddechu. Mamy bowiem okazję przyjrzeć się trzem sytuacjom scenicznym z dwóch stron od kulis i z widowni. Dzięki temu zabiegowi, oprócz granego właśnie właściwego spektaklu, oglądamy równolegle biegnące i jak się okazuje o wiele ciekawsze przedstawienie z udziałem tych samych bohaterów, tym razem w całkowicie prywatnych rolach. Czyli wszystko to, CZEGO NIE WIDAĆ
Szalone tempo, arcyśmieszne sytuacje, świetne dialogi, brawurowe aktorstwo, zaskakujące momenty - to prawdziwy, najkrótszy i najpełniejszy opis superfarsy Czego nie widać
Zapraszamy: 8, 9, 12-16 października 2011 r. o godz. 18.00
Po premierze zapraszamy Państwa do naszego nowego foyer, w którym oprócz miłej atmosfery możecie liczyć na spotkanie ze sztuką najwyższej artystycznej próby. Tym razem
JACEK SROKA - grafiki, rysunki
wernisaż wystawy 8 października - inauguracja działalności Galerii Mozaika
Jacek Sroka należy do najbardziej cenionych grafików malarzy w powojennej sztuce polskiej. Jego dzieła znajdują się w najlepszych kolekcjach świata, m.in. British Museum w Londynie, Graphische Sammlung Albertina w Wiedniu, Bibliotheque Nationale w Paryżu czy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Od lat dziewięćdziesiątych XX wieku artysta częściej niż w Polsce wystawia swoje prace za granicą.
Sroka wypracował własny indywidualny styl, na który składają się, zgodnie współdziałające ze sobą, forma i treść. Jego twórczość jest szalenie zróżnicowana i wielowątkowa. Ulega przemianom i stale ewoluuje. W swoim pierwszym okresie, w latach 80., Jacek Sroka posługiwał się środkami bardziej surowymi i brutalnymi. Stosował formy ostre, kolor zjadliwy i agresywnie atakujący oko. W latach 90. jego malarstwo i grafika osiągnęły klasyczną pełnię wyrazową. W ostatnich dziełach, powstałych po 2000 roku, artysta zaczyna coraz bardziej interesować się materią malarską i rozgrywkami fakturalnymi na powierzchni obrazowej. Poruszane treści i symbolika stają się ezoteryczne, opierające się na osobistych przemyśleniach, na głębokiej, filozoficznej refleksji nad znikomością świata i jego codziennych przejawów. Ważną rolę odgrywa, podobnie jak u surrealistów, często zagadkowy, zaskakujący tytuł obrazu lub grafiki.
Zapraszamy: 8 października - 20 grudnia 2011 Galeria Mozaika - Teatr Powszechny w Radomiu
Natomiast w niedzielę zapraszamy na dowcipne i liryczne spotkanie ze światem teatru, widzianym oczami poetów i ludzi związanych ze sceną.
W cyklu CZYTANIE POEZJI
STROFY O TEATRZE
Będzie to obraz mieniący się odcieniami - miejscami śmieszny, miejscami poważny. Magiczny, pełen nostalgii i błyskotliwego, inteligentnego humoru. Opowiemy o radości tworzenia i potyczkach z krytyką, o niepowtarzalnej atmosferze sceny i niezwykłym zapachu kulis, nieporównywalnym do żadnego innego O wszystkich sprawach, które składają się na TEATR - sztukę osobliwą i paradoksalną, złożoną z wielu składników a zarazem jednolitą. Sztukę, która nie jest literaturą, ale umie literaturę uskrzydlić. Sztuką, która jest intymną rozmową o tym, co ludzkie, niezwykłym żywym spotkaniem człowieka z człowiekiem.
Czytać będziemy wiersze, fraszki, anegdoty. Wśród prezentowanych tekstów pojawią się m.in. utwory Juliana Tuwima, Ireneusza Iredyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Tadeusza Kubiaka, Niny Andrycz, Stanisława Koraba-Brzozowskiego.
Spotkanie - jak zawsze - poprowadzi Danuta Dolecka, a wraz z nią czytać będą panie: Iwona Pieniążek i Izabela Brejtkop. Będzie też oczywiście wątek muzyczny.
Oderwijcie się Państwo w niedzielne południe od przyziemnych spraw, zapomnijcie o kłopotach i na chwilę (razem z nami) przenieście się w miejsce poza czasem do przepełnionej poezją krany łagodności.
Zapraszamy: 9 października 2011 r. o godz. 12.00 - wstęp wolny
A naszych najmłodszych Widzów najserdeczniej zapraszamy na Scenę Fraszka na spektakl
Hanna Januszewska
TYGRYS PIETREK
reżyseria Krystian Kobyłka
pełną przygód opowieść o małym strachliwym tygrysku, który próbuje nauczyć się odwagi. Uroczy, mądry i zabawny spektakl o pragnieniu akceptacji i uznania, o sile marzeń. I o tym, że ograniczenia są w każdym z nas, a cała sztuka polega na ich pokonywaniu
Przedstawienie dla dużych i małych.
* * *
Dzieciaki zachwycone, dorośli zakładają Klub Miłośników Bajki o Tygrysku. Przedstawienie "Tygrys Pietrek" Hanny Januszewskiej () może być wzorem teatru dla najmłodszych.
Mamy po prostu hit! Piękne przedstawienie.
Urozmaicają spektakl różne formy teatru lalek - prócz żywego planu są także tradycyjne kukiełki i nawet teatr cieni. I oczywiście piosenki.
Przedstawienie bardzo wzbogaca repertuar Fraszki. Może być doskonałym punktem programu rozpoczynających się właśnie ferii.
Barbara Koś "Echo Dnia" 14.02.2011
Zapraszamy: 9 października 2011 r. o godz. 13.00
Będzie nam miło, jeśli zechcecie Państwo spędzić czas razem z nami!
Więcej informacji www.teatr.radom.pl
Rezerwacja i sprzedaż biletów: tel: 048 384 53 22, sms: 604 56 64 06, e-mail: bilety@teatr.radom.pl, www.ebilet.pl