N A S Z   P A R T N E R

Muzyczna uczta z Sinfonią Viva na dobry początek sezonu w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli!

01.09.2011
|
Zaakceptuj marketing-cookies, aby oglądać filmy.
Muzyczna uczta z Sinfonią Viva na dobry początek sezonu w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli!

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza w niedzielę 4 września o godz. 17:00 na magiczny koncert -

Sinfonia Viva pod dębem

Małymi kroczkami kończy się lato, ptaki odlatują do ciepłych krajów, a do Wsoli przylatują nowe wydarzenia artystyczne na dobry początek sezonu.

I na ten właśnie dobry początek pojawi się we Wsoli naprawdę dobra orkiestra kameralna, by w pięknych okolicznościach przyrody zagrać koncert jakiego jeszcze tam nie było. Zatem w najbliższą niedzielę Muzeum Gombrowicza zaczyna niezwykle bogatą w wydarzenia jesień.

Będzie się wiele i ciekawie działo! Parafrazując Witolda G. - kto nie przyjedzie choć raz do Wsoli, ten trąba! ;)

Co zagrają:

Tańce węgierskie i słowiańskie oraz muzyczne motywy z filmów wykonane przez orkiestrę kameralną Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza otworzą nowy sezon wydarzeń artystycznych w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Jeśli pogoda nie namiesza - koncert odbędzie się w plenerze.

W programie między innymi:

Serdecznie zapraszamy na koncert w niedzielę, 4 września o godzinie 17:00.

Wstęp wolny!

Wszystkich zainteresowanych dowiezie bezpłatny autobus ITS A. Michalczewski - zbiórka przed Teatrem Powszechnym w Radomiu o godzinie 16:15.


Kilka dobrych słów o dobrej orkiestrze:

Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza. Tworzą ją utalentowani muzycy - absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Sinfonia Viva współpracuje ze znakomitymi artystami i ma już w swoim dorobku kilkanaście płyt CD z muzyką poważną, jazzową oraz filmową. Z ważnych dokonań zespołu warto wymienić: prawykonanie Requiem Mauricea Duruflego wraz z DeutschFranzosischer Chór z Berlina pod dyr. Briana Krusea Smitha. Występ z koncertem w Norymberdze z okazji 10-lecia podpisania traktatu polsko-niemieckiego "O Dobrym Sąsiedztwie i Współpracy". Udział w Menuhin Festival Gstaad w Szwajcarii.

Sinfonia Viva ma w swoim repertuarze nie tylko arcydzieła muzyki poważnej, ale również muzykę lżejszą - opracowania wielu utworów filmowych, standardów jazzowych i kolęd. Orkiestra cieszy się uznaniem krytyki i jest zapraszana na koncerty w całym kraju i za granicą.


Tomasz Radziwonowicz - skrzypek-solista i kameralista, kompozytor, dyrygent i aranżer, założyciel kwintetu smyczkowego I Solisti di Varsavia i orkiestry Sinfonia Viva.

W 1978 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Ireny Dubiskiej. W latach 1981-82 był solistą i II koncertmistrzem Filharmonii w Las Palmas, gdzie założył kwintet smyczkowy Camerata Musica Viva. Tam też prowadził ożywioną solistyczną działalność koncertową.
W roku 1990 założył kwintet smyczkowy I Solisti di Varsavia, wraz z którym z dużym powodzeniem koncertuje w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Kanada, Rosja, Cypr, Holandia, Wielka Brytania) oraz nagrywa dla Radia i Telewizji. Z zespołem tym nagrał 7 płyt CD (m.in. komplet dzieł Fryderyka Chopina na fortepian i orkiestrę w opracowaniu na kwintet smyczkowy).

Tomasz Radziwonowicz interesuje się sztuką muzyczną we wszystkich jej aspektach, studiuje kompozycję i dyrygenturę, nie stroni też od jazzu. Jest autorem wielu opracowań z zakresu muzyki rozrywkowej, kolęd i standardów jazzowych.

(Informacje na temat orkiestry i dyrektora pochodzą ze strony: sinfoniaviva.com)