Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Tłusty Czwartek z Halniakami oraz monodram „Pierwsza miłość” w AMFITEATRZE

25.02.2019 10:26 | Redakcja |
Tłusty Czwartek z Halniakami oraz monodram „Pierwsza miłość” w AMFITEATRZE

Finał karnawału zapowiada się w Amfiteatrze... mocno eklektycznie. W czwartek, tłusty czwartek, zapraszamy na sąsiedzkie spotkanie z legendą radomskiej muzyki podwórkowej - kapelą Halniacy, w sobotę kolejna odsłona cyklu "Ars scaenica": na scenie dawnej garderoby gwiazd surrealistyczny monodram na podstawie opowiadania Samuela Becketta

Tłusty Czwartek z Halniakami

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr zaprasza radomian i sąsiadów na Scenę Obozisko na imprezę ostatkową z zespołem Halniacy. Naszych gości poczęstujemy świeżo wypiekanymi, domowymi pączkami, posłuchamy też muzyki podwórkowej na żywo - w wykonaniu zespołu-legendy. Szczególnie mile widziani są mieszkańcy Oboziska, bo w trakcie wydarzenia pojawią się liczne historie na temat jednej z najstarszych dzielnic w Radomiu. Będzie to też okazja do powspominania Amfiteatru - jego budowy i lat świetności dużej sceny.

Początek imprezy 28 lutego o godz. 18 na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2 (dojście od strony ulic Śniadeckich i Mochanckiego). Wstęp wolny.

Ars scaenica: Pierwsza miłość monodram na podstawie opowiadania Samuela Becketta Pierwsza miłość

Kto po Pierwszej miłości spodziewa się subtelnych przeżyć związanych z inicjacją w najpiękniejsze ludzkie uczucie, lepiej niech się na ten spektakl nie wybiera. Zamiast motylków w brzuchu znajdzie tu robaki pasożytujące na zaropiałej ranie. Ta surrealistyczna opowieść to studium zachowań wobec granicznych sytuacji i podstawowych wyborów. To zapis lęków, niechęci, ale i odtrącenia narzucanych przez życie ról: syna, męża, ojca. Historia opowiada o zajmującym podstawowe miejsce w całej twórczości Samuela Becketta procesie redukcji, samoograniczania, wycofywania ze świata, stopniowej rezygnacji ze sfery sensualnej, fizycznej, ale i społecznej. Bohater, konsekwentny outsider, opisuje dokonaną na sobie wiwisekcję, a raczej jakieś mentalne harakiri, wewnętrzne rozbebeszenie. Pozostający na marginesie spraw cynik, brnąc w stronę zawieszenia, jakiejś groteskowej nirwany, pozostawia za sobą spaloną ziemię. Wszystko to oczywiście okraszone absurdalnym, beckettowskim humorem przyprawionym mięsistą wypowiedzią monodramu Damiana Kierka.

Adaptacja i wykonanie Damian Kierek, tłum. Maria Ziębina.

Początek monodramu 2 marca o godz. 18 "Pod 13-tką" przy ul. Parkowej 1.

Bilety po 10 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Tłusty Czwartek z Halniakami oraz monodram „Pierwsza miłość” w AMFITEATRZE Tłusty Czwartek z Halniakami oraz monodram „Pierwsza miłość” w AMFITEATRZE