Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Sculptured Paintings - spotkanie z Julią Schewalie 28 listopada o godz. 18:00

26.11.2018 11:13 | Redakcja |
Sculptured Paintings - spotkanie z Julią Schewalie 28 listopada o godz. 18:00

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zapraszają na spotkanie z Julią Schewalie 28 listopada (środa) godz. 18.00ul. Traugutta 31/33
Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria

Sculptured Paintings

Julia Schewalie urodzona w 1988 roku w Pawłodar w Kazachstanie to młoda, interdyscyplinarna artystka mieszkająca i pracująca na co dzień w Niemczech. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Swoją twórczość opiera przede wszystkim na balansowaniu pomiędzy pojęciem konstrukcji i dekonstruowania obrazu. Pracuje z materiałami takimi jak nylon, szkło akrylowe, cekiny, PCV, drewno nieustannie poszukując nowych rozwiązań. W roku 2018 otrzymała nagrodę od Kunstverein Aichach - Kunst-Forderpreis, a jej prace zostały zakupione do kolekcji Bayrische Staatsgemaldesammlung obejmującej malarstwo, rzeźbę, grafiki, fotografie, sztukę wideo i instalacje.Julia Schewalie przebywa na dwumiesięcznym pobycie twórczym w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku organizowanym w porozumieniu z Okręgiem Górnej Bawarii i Europejskim Domem Kultury w Schafhof.

Podczas spotkania artystka opowie o swojej twórczości i realizacjach powstałych w trakcie rezydencji artystycznej w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

http://www.juliaschewalie.com/

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Sculptured Paintings - spotkanie z Julią Schewalie 28 listopada o godz. 18:00