N A S Z   P A R T N E R

Podwójny wernisaż wystaw w Miejskiej Bibliotece Publicznej

04.05.2011
|
Podwójny wernisaż wystaw w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarcie dwóch wystaw.

Pierwszy wernisaż rozpocznie się o godz. 17:00 w Galerii "Ekslibris".

Swoje fotografie zaprezentuje Mieczysław Piasek, artysta pionkowsko-radomsko-warszawski.

Wystawę zatytułowano -

"Techniki się zmieniają, sztuka pozostaje ta sama".

Tytuł jest też cytatem ze słów Claude'a Moneta. Idealnie odzwierciedlają one ideę twórczości, którą aktualnie zajmuje się Autor. Prezentowane prace to kolaże oraz fotomontaże. Powstają z wycinków z gazet i książek, które są skanowane, modyfikowane, łączone z inną grafiką lub fotografią za pomocą programu komputerowego. W rezultacie końcowym powstają zdjęcia nieco bajkowe, trochę nierzeczywiste, na granicy snu, bajki, fatamorgany, pokazują coś, co jednocześnie jest, istnieje, ale tego nie ma. Dzięki temu, że wycinek z gazety lub skan z książki trafił do Autora, miał jeszcze szansę zaistnieć, na chwilę - w jednej lub w dwóch wystawach, a w połączeniu z innymi detalami stał się zupełnie nowym obrazem.

Mieczysław Piasek - urodził się w 1973 r. w Pionkach, obecnie mieszka w Radomiu. Swoje prace wystawia od 1999 roku. Jest autorem jedenastu wystaw indywidualnych, brał także udział w dziesięciu wystawach zbiorowych: w Radomiu, Pionkach, Lublinie, Kazimierzu nad Wisłą, Warszawie. Jest twórcą ilustracji (grafik i zdjęć) do książki Piotra Gonciarza "Jasnowidzenie w interpretacji kart Tarota" wydanej w 2010 roku przez wydawnictwo Studio Astropsychologii w Białymstoku.

Drugi wernisaż odbędzie się godzinę później, czyli o 18:00 w sali wystawieniczej biblioteki.

Obejrzymy wystawę -

"TRZY KOLORY - pamięci Krzysztofa Kieślowskiego".

Prezentacji dokonają Marcin Słowik-Wilczyński (malarstwo) i Mariusz A. Dański (grafika komputerowa).

Marcin Słowik-Wilczyński - urodził się w 1973 roku w Starachowicach. W latach 1994-1999 studiował w Instytucie Pedagogiki i Psychologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. W latach 1998-2003 odbył studia w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Dyplom uzyskał w Pracowni Malarstwa u prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego, aneks zaś w Pracowni Rysunku u prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego oraz w Pracowni Grafiki Warsztatowej u prof. Krzysztofa Wyznera. W 2006 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom zdobył w Pracowni Malarstwa u prof. Janusza Orbitowskiego, natomiast aneks w Pracowni Rysunku u prof. Marka Szymańskiego, w Pracowni Tkaniny Artystycznej u prof. Lilli Kulki oraz w Pracowni Interdyscyplinarnej u prof. Zbigniewa Bajka. Od 2008 roku jest doktorantem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręg Kielce. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, kompozycji przestrzennych.

Mariusz A. Dański - urodził się w 1973 r. w Radomiu. W latach 1995-2000 studiował w Katedrze Wychowania Plastycznego Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej. Dyplom w zakresie działań multimedialnych uzyskał w 2000 r. w pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego, aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Krzysztofa Wyznera. Od 2008 roku członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. W Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej pracuje od 2000 r. Od 2007 r. zatrudniony jest na stanowisku adiunkta w Katedrze Mediów Cyfrowych i Fotografii, zaś od 2009 roku - również na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Laureat kilkunastu nagród w konkursach graficznych. Uprawia twórczość w zakresie grafiki, rysunku i nowych mediów. Jego prace znajdują się w zbiorach: Galerii Test w Warszawie (kolekcja "Warszawska Grafika Miesiąca"), Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Florean Museum Baia Mare (Rumunia).