Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA]

17.11.2014 09:59 | Redakcja |
Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA]

"Od Jana Kochanowskiego do poety współczesnego" - taką drogę przebyli młodzi adepci słowa mówionego, którzy 13 listopada 2014 roku wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego. Celem konkursu, który rozpoczęli Dyrektor ZSO nr 6 Pan Romuald Lis i Wiceprezydent Miasta Radomia Pan Ryszard Fałek jest promowanie twórczości patrona szkoły Jana Kochanowskiego oraz współczesnych regionalnych poetów.

W konkursie wzięło udział trzydzieści osób z siedmiu radomskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W repertuarze recytatorów znalazły się wiersze m.in. Jana Kochanowskiego, Izabelli Mosańskiej, Kamila Radulskiego, Stanisława Boreckiego, Roberta Utkowskiego, Pawła Podlipniaka czy Adriana Szarego.

Uczestników oceniało Jury w składzie:

Kamil Woźniak - aktor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Przewodniczący Jury;

Karolina Skrzek - absolwentka VI LO, instruktorka zajęć teatralnych w "Arce", studentka Studium Teatralnego w Warszawie, Wiceprzewodnicząca Jury;

Rafał Błędowski - aktor radomskiego teatru, nauczyciel ZSO nr 6, muzyk grupy "Kliper", autor tekstów, Członek Jury;

Piotr Nawrot - Prezydent SU, Marszałek PMMR, Członek Jury;

Natalia Sulima - Wiceprezydent SU, Członek Jury;

Adrian Szary - polonista ZSO nr 6, poeta, instruktor warsztatów literackich w "Arce", pomysłodawca i koordynator konkursu, Sekretarz Jury

A oto laureaci I Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego:

  • I Nagroda - Mateusz Sułecki z Zespołu Szkół Samochodowych.
  • II Nagroda - Ada Świderska VI LO.
  • III Nagroda - Jakub Woźny PG nr 1.

Wyróżnienia:

Katarzyna Konopka PG nr 3.

Klaudia Kwiatkowska PG nr 3

Łucja Bojek VI LO

Karolina Włodarczyk VI LO

Część konkursową urozmaicił krótki recital, w którym zaprezentowali się członkowie grupy "Szary project", uczniowie ZSO nr 6: Magdalena Czerwińska, Dominik Nowak, Karolina Wojdat - uczestniczka programu "The Voice of Poland" z VI LO oraz Bartosz Czubak z IV LO. Spotkanie prowadziły: Justyna Dulewicz i Paulina Siwiec.

Organizatorem konkursu była Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski ZSO nr 6, a partnerami byli PG nr 3 im. Jana Kochanowskiego i Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Urząd Miasta Radomia. Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Radomia Pan Andrzej Kosztowniak.

Sponsorami nagród byli: Rada Rodziców przy ZSO nr 6, radomski teatr i Urząd Miasta Radomia. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Fot. Kinga Guzak

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA] Oto laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w "Kochanowskim" w Radomiu [ZDJĘCIA]