N A S Z   P A R T N E R

Solidna porcja dobrej zabawy w weekend w Teatrze Powszechnym!

14.10.2011
|
Solidna porcja dobrej zabawy w weekend w Teatrze Powszechnym!

Pomimo coraz bardziej jesiennej aury za oknem, w Teatrze Powszechnym temperatura nie spada.Na wszystkich trzech scenach praca wre, emocje kipią i bywa bardzo gorąco. Na najbliższy weekend przygotowaliśmy dla Państwa porcję niezłej zabawy. Na dużej scenie perypetie pewnej grupy aktorów, bohaterów farsy Co widać w wersji zakulisowej, czyli

Czego nie widać

Michaela Frayna w reżyserii Tomasza Dutkiewicza

Ten spektakl to teatralna jazda bez trzymanki. Mamy bowiem okazję przyjrzeć się trzem sytuacjom scenicznym z dwóch stron - od kulis i z widowni. Dzięki temu zabiegowi, oprócz granego właśnie właściwego" spektaklu, oglądamy równolegle biegnące i - jak się okazuje - o wiele ciekawsze przedstawienie" z udziałem tych samych bohaterów, tym razem w całkowicie prywatnych rolach. Czyli wszystko to, CZEGO NIE WIDAĆ...

Szalone tempo, śmieszne sytuacje, świetne dialogi, zaskakujące momenty - to najkrótszy i najpełniejszy opis superfarsy Czego nie widać", na którą najserdeczniej Państwa zapraszamy.

Po reakcjach publiczności wnieść można, że brak profesjonalizmu, emocje targające aktorami, improwizacje, złośliwości, dość ograne gagi i przede wszystkim możliwość zobaczenia, jak teatr wygląda za kurtyną, po prostu bawią....

Katarzyna M. Wiśniewska "Gazeta Wyborcza" 10.10.2011

Bilety: 40zł/28zł

Zapraszamy: 14, 15, 16 października godz. 18.00

na scenie kameralnej wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kontrabasie, muzykach (i nie tylko), czyli:

Kontrabasista

Patricka Suskinda w reżyserii Zbigniewa Rybki

Niewielkich rozmiarów dźwiękoszczelny pokój. Właśnie w nim, słuchając muzyki i ćwicząc, spędza większą część swojego czasu 35-letni muzyk. Anonimowy artysta zasiadający w ostatnim rzędzie Państwowej Orkiestry.

Kontrabasista.

Oczytany inteligent.

Sfrustrowany i rozczarowany życiem mężczyzna.

Nieszczęśliwy człowiek.

Niespełniony muzyk.

Nieodkryty geniusz na etacie...

Ceniący poczucie bezpieczeństwa, przez całe życie schowany za plecami innych i nieustannie tęskniący za wyjściem z cienia i blaskiem reflektorów.

Kurczowo trzymający się szablonu własnych przyzwyczajeń a jednocześnie marzący o cudownej odmianie losu, która pozwoli mu na ucieczkę od schematu.

Kochający swój zawód i nienawidzący go z tą samą siłą.

Artysta - urzędnik.

Kontrabasista" to na pierwszy rzut oka zabawna sztuka o muzyce i muzykach, w istocie - poruszająca opowieść o dławiącej ludzkiej samotności. O życiu przepełnionym pragnieniem akceptacji i uznania, pełnym zahamowań i kompleksów, ukrytych lęków i niespełnionych marzeń. Trochę śmiesznym, trochę smutnym... Zamkniętym w czterech ścianach niewielkiego pokoju. Prawdziwym.

Bilety: 26zł/20zł
Zapraszamy: 15, 16 października godz. 19.00

a dla dzieci prawdziwa gratka całkiem nowy, prapremierowy spektakl opowiadający o pewnej bardzo niegrzecznej królewnie, czyli:

Nieznośka i Kmieć

Marty Guśniowskiej w reżyserii Petra Nosalka

To właśnie ona,

Rozkapryszona,

Nieznośką zwą ją, bo stale,

Krzyczy, wydziwia,

Buzię wykrzywia

I nie uśmiecha się wcale!

Za górami, za lasami żyje sobie bardzo kapryśna Królewna, która przysparza wszystkim zmartwień, a swoim zachowaniem budzi powszechną niechęć. Każdy dzień rozpoczyna w złym humorze, nigdy się nie uśmiecha, niczego i nikogo nie lubi. Krótko mówiąc: jest nieznośna, bo nie znosi znosić"...

Tymczasem królestwo przeżywa kryzys, ponieważ z powodu dotkliwego braku baraniny (w której zdecydowanie ponad miarę gustuje Król) głodny pozostaje zamieszkujące te tereny Smok. W tej sytuacji - jak to zwykle w bajkach bywa - pojawia się myśl, by poszukać śmiałka, który zgładzi Smoka a w nagrodę (?) poślubi nieznośną Królewnę. Śmiałków jednak jak na lekarstwo. Na szczęście na ogłoszenie odpowiada pewien sprytny, odważny, pewny siebie młody Kmiotek...

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieciaki na Nieznośkę i Kmiecia" - sympatyczny, pogodny, pełen humoru spektakl, najnowszą propozycję lalkowej Sceny Fraszka.
Bilety: 22zł/20zł

Zapraszamy: 16 października godz. 13.00

W poniedziałkowy wieczór proponujemy Państwu natomiast kolejne spotkanie z najnowszą światową dramaturgią, czyli

CZYTANIE ŚWIATA

Tym razem zaprezentujemy tekst Iluzje - najnowszy dramat znanego rosyjskiego dramaturga Iwana Wyrypajewa. Czwórka aktorów opowiada w nim historię miłości dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą par. Razem z nimi zastanawiamy się nad istotą miłości, nad jej różnymi aspektami, także tymi, które na co dzień skrywamy wstydliwie i które pozostają w nas jako niespełnione marzenia.

Chyba każdego z nas od czasu do czasu dopadają momenty wątpliwości i powraca dręczące pytanie, czy przypadkiem nasze życie nie byłoby lepsze, gdybyśmy inaczej pokierowali swoim losem, spędzili je z kimś innym To są, między innymi, tytułowe iluzje. Między innymi, bo równie dobrze iluzją może okazać się idealne, pełne miłości życie.

Jakie konsekwencje może mieć odarcie kogoś z takiego poczucia pod koniec jego - jak się wydawało - szczęśliwego życia, przekonajcie się Państwo, słuchając sztuki Wyrypajewa. Autor w podtytule nazwał tekst przewrotnie - komedią. Będzie zabawnie, ale także dramatycznie i refleksyjnie. Bo Wyrypajew stawia wiele pytań i prowokuje do zastanowienia się nad własnym życiem.

W czytaniu udział wezmą: Karolina Michalik, Patrycja Zywert, Adam Majewski i Wojciech Wachuda. Spotkanie jak zawsze poprowadzi Janusz Łagodziński.

Zapraszamy: 17 października godz. 18.00 scena kameralna

(WSTĘP WOLNY)

* * *

Przypominamy także, że od 8 października w Teatrze prezentujemy wystawę rysunków i grafik krakowskiego artysty Jacka Sroki - niezwykłego artysty, obdarzonego wyjątkowym talentem i fantastyczną wyobraźnią.

Jacek Sroka należy do najbardziej cenionych grafików malarzy w powojennej sztuce polskiej. Jego dzieła znajdują się w najlepszych kolekcjach świata, m.in. British Museum w Londynie, Graphische Sammlung Albertina w Wiedniu, Bibliotheque Nationale w Paryżu czy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Od lat dziewięćdziesiątych XX wieku artysta częściej niż w Polsce wystawia swoje prace za granicą.

Wystawę oglądać można do połowy grudnia w Galerii Mozaika (nowe foyer Teatru - na półpiętrze pomiędzy sceną duża i kameralną).

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji www.teatr.radom.pl

Rezerwacja i sprzedaż biletów
tel: 048 384 53 22
sms: 604 56 64 06
e-mail: bilety@teatr.radom.pl
www.ebilet.pl