N A S Z   P A R T N E R

Wystawowa sobota w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

29.09.2011
|
Wystawowa sobota w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

W sobotę 1 października w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku dojdzie do niebywałego wydarzenia, a nawet kilku wydarzeń naraz. Jednego dnia będziemy świadkami i uczestnikami otwarcia aż 5-ciu nowych wystaw.

Dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej Jan Gagacki zaprasza do Orońska na następujące wernisaże:

Wernisaż odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 14:00 w Muzeum Rzeźby Współczesnej.

Atrakcją wernisażu będzie program preformance, na który złożą się działania:

Justyny Górowskiej, Marii Toboły, grupy "Oko" (w składzie: Ola Grunholz, Klaudia Jarecka, Olga Ozierańska) i Małgorzaty Michałowskiej.

Wystawa będzie czynna do 13 listopada 2011 r.

Wernisaż odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 14:00 w Muzeum Rzeźby Współczesnej.

Olaf Brzeski - urodził się w 1975 r. we Wrocławiu, mieszka i pracuje we Wrocławiu. W latach 1995 - 2000 studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Rzeźby.

Wystawa będzie czynna do 31 października.

Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 14:00 w Muzeum Rzeźby Współczesnej.

Artur Malewski - urodził sie w 1975 r. w Tomaszowie Mazowieckim. W latach 1996-2002 studiował na Wydziale Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi. Tworzy rzeźby, instalacje i obiekty, zajmuje się sztuką video.

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania w Galerii "Oranżeria" od 1 do 31 października 2011 r.

Uroczysty wernisaż odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 14:00 w Muzeum Rzeźby Polskiej.

Emilia Kuryłowicz - urodziła się w 1983 r. w Warszawie. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. W latach 2003-2008 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na Wydziale Sztuk Wizualnych. 2003 - Parsons School of Design, New York, Photography Department.

Wystawa będzie czynna w Galerii "Kaplica" od 1 do 31 paździenika 2011 r.

Uroczysty wernisaż odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 14:00.

"Wystawa doktorantów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych podejmuje problem szeroko rozumianego doświadczenia objawów fizycznych i duchowych. Symptomów i oznak choroby ciała i duszy. Dotyka istoty twórczości, uchodzącej wszak za rodzaj "objawienia", duchowego szaleństwa. Eksploruje świat podświadomości i marzeń sennych, omamów i halucynacji, które od wieków stanowią źródło sztuki. Stanowi wreszcie zaproszenie do namysłu nad kontrowersyjnym zjawiskiem objawień religijnych. Czy objawienia prywatne mogą być niebezpieczne? Jak postrzegane są przez współczesnych Polaków? Jako kolejna sensacja medialna, czy raczej jako wstydliwa tęsknota za doświadczeniem metafizycznym?

Prace, jakie zostaną zaprezentowane na wystawie zostały zrealizowane zarówno w technikach tradycyjnych jak i nowych mediach, tak więc ich wspólnota budowana jest przede wszystkim w warstwie ideowej. Objawy, objawienia, objawić się - słowa "odmieniane" na różne sposoby przez czwórkę młodych artystów stanowią zatem zaproszenie do odkrywania świata, budzącego lęk i niepokój, świata o którym czasami wolelibyśmy zapomnieć."

autor tekstu: Agnieszka Jankowska-Marzec

Wystawa będzie czynna w Galerii "Kameralnej" od 1 do 31 paździenika 2011 r.