N A S Z   P A R T N E R

[ZDJĘCIA] Radom - Otwarcie wystawy METAMORFOZA w hołdzie Beksińskiemu

31.05.2017
|
[ZDJĘCIA] Radom - Otwarcie wystawy METAMORFOZA w hołdzie Beksińskiemu

Tłum ludzi, którzy dali oczarować się sztuką podczas otwracia wystawy METAMORFOZA w radomskim PLASTYKU ( tu więcej informacji o wystawie) przeszedl najśmiejsze oczekiwania organizatorów i gospodarzy. Do Radomia przybyli sławni artyści z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego.

Swoją obecnością zaszczycili nas kolekcjonerzy sztuki Małgorzata i Adam Krużyccy oraz artyści: Tomasz Sętowski, Maja Borowicz, Karol Bąk, Krzysztof Wiśniewski, Maciej Siemoński, Łukasz Prządka, Krzysztof Powałka, Michał Powałka, Arkadiusz Dzielawski, Józef Stolorz, Zbigniew Seweryn,Borys Michalik, Diana Żarów, Waldemar Borowski, Żyngiel Krzysztof, Kolba Artur, Tomasz Kostecki, Kazimierz Kalkowski i Łukasz Jaruga oraz nasi radomscy artyści malarze: Jakub Dominik Strzelecki oraz Dariusz Jędrasiewicz.

W minioną sobotę, 20 maja, podczas Nocy Muzeów w Radomiu otwarto wystawę METAMORFOZA. Niezwykła sztuka oczarowała przybyłych gości. W jednym miejscu i czasie mogliśmy podziwiać ponad 60 dzieł znanych i cenionych twórców oraz nagrodzoną pracę Sylwii Malmon - uczennicy radomskiego PLASTYKA.

Wernisaż rozpoczął występ Aleksandry Pawłowicz - zawodowo związanej z logopedią, sercem z muzyką. Przybyłych gości zachwycił również spontaniczny koncert Zosi Grzyb - uczennicy Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, która przyszła z babcią obejrzeć obrazy i na prośbę organizatorów, bez przygotowania, bez tremy, i z wielką pasją zagrała koncert na fortepianie umilając nam zwiedzanie wystawy.

Przybyłych gości przywitała dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im Józefa Brandta w Radomiu - Bożena Marczykowska oraz prowadząca wernisaż, niezastąpiona Magdalena Gliszczyńska z Radia Plus Radom.

Uważajcie o czym marzycie, bo marzenia się spełniają! Jeszcze niedawno w Gdańsku marzyłam, by METAMORFOZĘ mogli zobaczyć radomianie, wrażliwa i zdolna młodzież z naszego miasta. Postanowiłam zrobić wszystko, by tak się stało i otrzymałam wsparcie, jakiego nawet się nie spodziewałam - powiedziała Małagorzata Ziewiecka - ambasadorka wystawy METAMORFOZA w Radomiu.

Wystawa otrzymała Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Radomia, wsparcie od gminy. Radomskie media objęły patronatem medialnym wystawę i pokazały, jak promuje się sztukę z wyższej półki.

To dzięki zaangażaowaniu niezastąpionych ludzi z:

Echa Dnia, Radomskiej Grupy Mediowej ( Radio Rekord, Tygodnik 7 dni, Co za dzień, Radomled.pl) Radia Plus Radom, Zebrra TV, Radia Radom.pl, Mój Radom.pl, Obiektywnie.info.pl, Radia dla Ciebie

pasjonaci sztuki z Radomia i okolic, a także Warszawy i innych miast dowiedzieli się o tym niezwykłym wydarzeniu.

Przedsiębiorcy z Radomia, ludzie, którzy na co dzień osiągają sukcesy w Polsce i za granicą zdecydowali się wesprzeć ten projekt, bo wierzą, że sztuka ma niezwykły wpływ na rozwój miast i ludzi, a przede wszystkim młodych pokoleń.

Bez tych firm, to wszystko co się teraz dzieje w naszym mieście, ta cała magiczna METAMORFOZA nie doszłaby do skutku:

Radomski wernisaż już za nami, ale wystawę prac polskich artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego zatytułowana "Metamorfoza" poświęconą pamięci Zdzisławowa Beksińskiego można jeszcze oglądać w radomskim PLASTYKU do końca czerwca 2017! Nie przegapcie tego!

DO ZOBACZENIA W PLASTYKU!

Tu więcej informacji o wystawie

Poniżej zdjęcia z otwarcia. Fot. Paweł Ziewiecki