N A S Z   P A R T N E R

XV Regionalny Konkurs Literacki - finał

23.11.2015
|
 XV Regionalny Konkurs Literacki - finał

XV Regionalny Konkurs Literacki

Dnia 18 listopada 2015 roku w kawiarni Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu rozstrzygnięty został XV Regionalny Konkurs Literacki, organizowany przez Arkę, Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Polskich Olimpijczyków oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Tegoroczna edycja kierowana była do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia, a jego przedmiotem była autorska bajka wierszowana lub prozatorska. Gościem specjalnym był radomski bajkopisarz Wojciech Krupa, który wraz z organizatorami i Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, był jednym ze sponsorów nagród.

Po krótkim spotkaniu autorskim z Wojciechem Krupą, prezentacji arkowej grupy teatralnej, prowadzonej przez młodą aktorkę Karolinę Skrzek, złożonej m.in. z wychowanek MOS Pałacyk w Radomiu oraz uczennic PSP nr 18, arkowej grupy instrumentaln- wokalnej, prowadzonej przez Roberta Murdzę ogłoszony został werdykt.

Jury w składzie:

Wojciech Krupa bajkopisarz, przewodniczący
Magdalena Kania polonistka, nauczyciel bibliotekarz ZSP im. J. Brandta
Ewa Wziątek nauczyciel bibliotekarz ZSO nr 4 im. Polskich Olimpijczyków
Agnieszka Złotkowska poetka, anglistka ZSO nr 6 im. J. Kochanowskiego
Małgorzata Ziewiecka wydawca portalu coolturalnyradom.pl

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
II nagroda Joanna Karolina Kalinowska
III nagroda ex aequo - Maja Malarczyk, Wiktoria Sodel
Wyróżnienie Kacper Jędrych.

Dodatkową nagrodą dla młodych autorów będzie publikacja nagrodzonych prac w siódmej już antologii, redagowanej przez instruktora warsztatów literackich, poetę i polonistę dr Adriana Szarego, która nosić będzie tytuł Prosta piosenka o Nadziei i ukaże się pod Finał konkursu, tradycyjnie już, prowadzili Karolina Skrzek i Adrian Szary.

Zapraszamy na ich arkowe zajęcia teatralne i literackie i do udziału w kolejnym konkursie, tym razem recytatorskim, organizowanym przez ZSO nr 6, zatytułowanym Od Jana
Kochanowskiego do poety współczesnego.

W konkursie może wziąć udział każdy gimnazjalista i uczeń szkoły ponadgimnazjalnej,
który przygotuje do prezentacji jeden dowolny wiersz Kochanowskiego lub współczesnego
radomskiego poety. Termin zgłoszeń upływa 4 grudnia, a przesłuchania finałowe odbędą się 9
grudnia o godzinie 11.00 w ZSO nr 6.