N A S Z   P A R T N E R

[ZDJĘCIA] Agata Duma zaprezentowała "Uzależnioną" w radomskiej "Arce"

17.01.2015
|
[ZDJĘCIA] Agata Duma zaprezentowała "Uzależnioną" w radomskiej "Arce"

W środowy wieczór (14 stycznia) w radomskiej "Arce" zaprezentowały się artystyczne grupy, działające w tej placówce. Spotkanie rozpoczęło się piosenką o uzależnieniach w wykonaniu grupy teatralnej, prowadzonej przez młodą aktorkę Karolinę Skrzek. Na scenie wystąpiły wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii -"Pałacyk" w Radomiu: Andżelika Kotas, Joanna Tumanowicz, Karolina Kowalska, Dominika Materna, Karolina Śliwa i Weronika Kazimierczak, którymi na co dzień opiekuje się Agata Szymańska.

Głównym punktem spotkania zatytułowanego "Uzależniona" była promocja debiutanckiego tomiku Agaty Dumy uczestniczki warsztatów literackich, prowadzonych przez radomskiego poetę Adriana Szarego (pomysłodawca i prowadzący wieczór).

"Uzależniona" to także tytuł nosi książki Agaty Dumy, z której młoda poetka w środę odczytała kilka swoich wierszy. Krótka rozmowa z autorką dotyczyła inspiracji i literackich planów na przyszłość.

Z krótkim recitalem wystąpiła też grupa instrumentalno - wokalna Roberta Murdzy w składzie: Karolina Sowiźrał, Krystyna Stępień, Monika Kazimierczak i Wiktoria Kazimierczak. Podziwiać można było także grupę taneczną, prowadzoną przez Justynę Prygiel, w składzie: Natalia Bochniewska, Dominika Bochniewska, Iga Hamerska, Arletta Karnafel.

Wieczorowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych dotycząca profilaktyki uzależnień, przygotowana przez uczestników zajęć plastycznych w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka, pod kierunkiem Beaty Kępy.

Zapraszamy na stałe zajęcia do "Arki"! Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" umożliwia rozwijanie talntów muzycznych, tanecznych, plastycznych i literackich. Najbliższe spotkanie grupy teatralnej odbędzie się 3 lutego o godzinie 15:00 w Arce, przy ul. Chrobrego 7/9. Z kolei pasjonatów literatury zapraszamy 4 lutego o godzinie 17.00, w to samo miejsce. W lutym przewidziana jest również promocja szóstej antologii powarsztatowej, zatytułowanej Onoma, a już w najbliższą środę 21 stycznia, instruktorzy zajęć teatralnych i literackich: Karolina Skrzek i Adrian Szary o godzinie 9:00 będą czytać bajki dzieciom, w ramach ferii z Arką. Serdecznie zapraszamy!