Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Lato w Łaźni. Do zobaczenia!

05.07.2019 13:08 | Redakcja |
Lato w Łaźni. Do zobaczenia!

5 lipca (piątek) 2019 r., godz. 18.00 ul. Traugutta 31/33


Otwarcie wystawy malarstwa i rysunku

Jarosław Zduniewski Henryk Hoffman Szkoła Łódzka

Jarosław Zduniewski urodził się w 1948 roku w Łodzi. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w rodzinnym mieście. W 1972 roku uzyskał dyplom z malarstwa w Pracowni prof. Lecha Kunki oraz z grafiki w Pracowni prof. Stefana Krygiera. W latach 19802017 pracował w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie otrzymał stopień naukowy profesora zwyczajnego. W latach 20002017 prowadził Pracownię Malarstwa i Rysunku na Wydziale Tkaniny i Ubioru w macierzystej uczelni. W latach 2002-2005 pełnił funkcję prorektora ds. nauki Akademii Sztuk Pięknych w tejże uczelni. Pracował również na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno‑Humanistycznego w Radomiu. W 2017 roku otrzymał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Henryk Hoffman urodził się w 1946 r. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, w latach 19671973. Dyplom w Pracowni ubioru prof. Wandy Borowskiej, Pracowni grafiki prof. Stefana Krygiera oraz malarstwa w Pracowni prof. Zdzisława Głowackiego. W latach 19732017 pracował w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Katedrze Kształcenia Ogólnoplastycznego, na stanowisku profesora nadzwyczajnego, a od 1994 roku pracował również na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego, na Wydziale Nauczycielskim, w Katedrze Sztuki (obecnie Wydziale Sztuki Uniwersytetu TechnologicznoHumanistycznego), na stanowisku profesora zwyczajnego. Od 2000 r. profesor tytularny, obecnie na emeryturze. Twórczość w zakresie malarstwa i rysunku. Uczestniczył w 150 wystawach w kraju i za granicą, w tym wystawy indywidualne: 18, udziały w konkursach: 22, wystawy zbiorowe: w kraju:78, za granicą: 31. Współautor dwóch książek przeznaczonych dla studentów: Podstawy kompozycji plastycznej wybrane zagadnienia, oraz Problemy formy teoria i praktyka. Prace w zbiorach prywatnych oraz w galeriach i muzeach w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie wiele nagród, m.in. w 2001 r. Medal Komisji Edukacji Narodowej nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, w 2005 r. złoty krzyż zasługi nagrodę Prezydenta RP, w 2016 r. Medal Zasłużony dla kultury polskiej nagrodę Ministra Kultury.

7 lipca (niedziela), godz. 16.00 Muszla koncertowa w parku Kościuszki

Kwartet smyczkowy Le Corde Del Mondo

Nie tylko muzyka filmowa na inaugurację 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato.

Narodził się w Konserwatorium Benedetto Marcello w Wenecji we Włoszech. Jego członkowie pochodzą z różnych części świata, co pomaga wykreować indywidualizm i unikalność brzmienia zespołu. Kwartet posiada rozległy repertuar. Ma na swoim koncie występy na wielu festiwalach i koncertach, takich jak Festiwal filmowy Mostra del Cinema w Wenecji czy festiwal muzyki kameralnej regionu Veneto Simultaneo Ensemble.

7 lipca (niedziela), godz. 19.00 Muszla koncertowa w parku Kościuszki

Z cyklu: Lato z ROKiem (Radomską Orkiestrą Kameralną): Jan Jakub Bokun dyrygent, Magdalena Jakubska - Szymiec saksofon. W programie m.in. Serenada na smyczki J. Suka, Adagio S. Barbera

8 lipca 2019 roku godz. 19.00 Łaźnia ul.Żeromskiego 56

Aleksander Dębicz Cinematic Piano

Propozycja w ramach Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. Aleksander Dębicz jest kompozytorem oraz jednym z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów. W 2015 roku na debiutanckiej płycie Cinematic Piano (Warner Classics) wydał cykl 12 własnych kompozycji inspirowanych sztuką filmową. Album czerpie też z rozrywki i jazzu, a także z wirtuozerii fortepianowej typowej dla muzyki poważnej. Wszystkie te gatunki są bowiem dla pianisty równoważne, a swobodne poruszanie się pomiędzy nimi Aleksander Dębicz postrzega jako całkowicie naturalne. Aktywny jako kompozytor i wykonawca muzyki do przedstawień teatralnych, jak i różnych realizacji telewizyjnych czy radiowych. Od dłuższego czasu uważam, że we współczesnej muzyce najwięcej do zaoferowania mają kompozycje tworzone do filmów. Można w nich bowiem odnaleźć oryginalne pomysły kompozytorskie oraz ciekawe idee i treści, które przedstawiane są słuchaczowi w sposób komunikatywny. (...) Tak jak w poprzednich epokach kompozytorzy pisali arcydzieła na potrzeby liturgii kościelnych, przedstawień operowych czy na konkretne zamówienia dworów królewskich, tak dzisiaj naturalnym polem działalności kompozytorskiej jest kino twierdzi Aleksander Dębicz.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Lato w Łaźni. Do zobaczenia!