Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019 Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

04.06.2019 11:08 | Redakcja |
Zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019 Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Z największą przyjemnością zapraszamy na nietypowe zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019. Harfa elektroakustyczna, na której zagra niezwykle utalentowana harfistka Anna Sikorzak-Olek jest instrumentem bardzo rzadko spotykanym w literaturze muzycznej. Mikrofony umieszczone przy każdej strunie i dwa wyjścia koncentryczne stwarzają nowe możliwości sonorystyczne i akustyczne. Podczas czerwcowego koncertu wraz z ROK pod batuta znakomitego dyrygenta Roberta Kabary wykona Koncert na harfę elektroakustyczną i orkiestrę Athos Mikołaja Hertla, utwór inspirowany muzyką grecką.

Koncert odbędzie się 08 czerwca o godz. 18:00.

Uwaga! Tym razem Radomska Orkiestra z powodu remontu schodów ewakuacyjnych w Sali przy ul. Żeromskiego 53, będzie gościem Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. 25 czerwca 70.
Bilety w cenie 20 i 18 zł do nabycia w kasie ROK lub przez Internet na stronie www.rok.art.pl

Zakończenie sezonu Harfa
Sala Koncertowa w ZSM, Radom ul. 25-go Czerwca 70
08/06/2019
godz. 18:00

Wykonawcy:
Anna Sikorzak-Olek harfa
Robert Kabara dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna
W programie m.in.
Mikołaj Hertel Koncert na harfę elektroakustyczną i orkiestrę Athos
W.A. Mozart Symfonia g-moll nr 40 KV 550

Harfa to chyba jeden z najbardziej romantycznych instrumentów strunowych. W ogólnym wyobrażeniu harfa funkcjonuje jako atrybut zakochanych, źródło pięknych tkliwych akompaniamentów natchnionych muzyków. Faktycznie trudno oprzeć się melodyjnym dźwiękom tego instrumentu i nie dać zauroczyć się jej delikatnym kształtom i kunsztownemu wykonaniu. Radomska publiczność będzie miała możliwość poznać ten instrument z nieco innej strony, a jej możliwości przedstawi nam jedna z najlepszych polskich harfistek. Anna Sikorzak Olek absolwentka Warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Jako stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki uczestniczyła w wielu międzynarodowych konkursach i kursach harfowych, m.in. we Francji, Niemczech i we Włoszech. Od wielu lat prowadzi aktywną działalność koncertową jako solistka i kameralistka. Ma w repertuarze kilkanaście koncertów solowych. Wiele z nich wykonała po raz pierwszy w Polsce. Jako kameralistka występuje w duetach z fletem, obojem, sopranem, na dwie harfy, z perkusją i w Warszawskim Kwartecie Harfowym.
Podczas czerwcowego koncertu wraz z ROK wykona Koncert na harfę elektroakustyczną i orkiestrę Athos Mikołaja Hertla, utwór inspirowany muzyką grecką. Harfa elektroakustyczna, na której gra Anna Sikorzak-Olek jest instrumentem bardzo rzadko spotykanym w literaturze muzycznej. Mikrofony umieszczone przy każdej strunie i dwa wyjścia koncentryczne stwarzają nowe możliwości sonorystyczne i akustyczne.
To będzie z pewnością nietypowe zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019 Radomskiej Orkiestry Kameralnej.