Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Wieczór z gwiazdą w MCSW Elektrownia już 31 marca!

20.03.2019 15:26 | Redakcja |
Wieczór z gwiazdą w MCSW Elektrownia już 31 marca!

Zapraszamy na cykl spotkań Wieczory z gwiazdą

Rozpoczynamy nowy cykl spotkań z publicznością, pierwsze spotkanie odbędzie się w o niedzielę, 31 marca. Po wielkim sukcesie ,,Wieczorów z Mistrzem, gdzie przypomnijmy, wielcy polscy aktorzy: Emilia Krakowska, Ignacy Gogolewski, Magda Zawadzka, Daniel Olbrychski i Olgierd Łukaszewicz, wspominali swoje wielkie kreacje filmowe oparte o dzieła polskiej literatury.

Nowy cykl naszych spotkań zatytułowaliśmy ,,Wieczory z Gwiazdą. W ostatnią niedzielę marca ,,Elektrownia gościć będzie Dominikę Ostałowską, wspaniałą aktorkę, absolwentkę Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktorka jest laureatką bardzo prestiżowej ,,Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę Marianny w ,,Opowieściach lasku wiedeńskiego w Teatrze Ateneum.

Od 2000 roku Dominika Ostałowska występuje w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Najbardziej znane kreacje filmowe stworzyła w Łagodnej Mariusza Trelińskiego na podstawie dzieła Fiodora Dostojewskiego, Historiach miłosnych Jerzego Stuhra, Wojaczku Lecha Majewskiego oraz Daleko od okna Jana Jakuba Kolskiego na podstawie opowiadania Hanny Krall. Zagrała również kilkanaście ról w Teatrze Telewizji, m.in. w Niektórych gatunkach dziewic Domana Nowakowskiego, Dybuku Szymona Anskiego, Grzechach starości Macieja Wojtyszki oraz Tristanie i Izoldzie Ernesta Brylla.

W 2009 była członkiem jury 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Od listopada 2012 prowadzi program Tajemnice Rezydencji Jest także ambasadorką kanału ID (Investigation Discovery). W 2013 była prowadzącą program Stalking zła miłość na kanale ID. Jest też ambasadorką kampanii społecznej Stop Stalking[.

Od 2000r. gra w serialu telewizji polskiej ,,M-jak miłość rolę Marty Wojciechowskiej-Budzyńskiej, córkę Mostowiaków.

Kolejnym gościem, już 12 kwietnia 2019 roku, będzie Agnieszka Więdłocha. Jest ona laureatką Złotej Maski łódzkiej nagrody teatralnej za najlepszy debiut sezonu 2009/2010. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Leny Sajkowskiej w serialu TVP ,,Czas honoru. To również gwiazda produkcji takich przebojów filmowych ostatnich lat jak: ,,Kobieta sukcesu, ,,Planeta singli 2 i ,,Planeta singli 3.

Comiesięczne spotkania z tego cyklu będą się odbywały w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Kopernika 1.

Na spotkanie z Dominiką Ostałowską zapraszamy w niedzielę, 31 marca, o godz.16.00

Bilety w cenie; 15 zł normalny, 7 zł ulgowy dla emeryta/rencisty

Fot. z archiwum artystki.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Wieczór z gwiazdą w MCSW Elektrownia już 31 marca!