Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Zapraszamy do AMFITEATRU!

20.03.2019 15:12 | Redakcja |
Zapraszamy do AMFITEATRU!

Druga edycja konkursu na kulturalne inicjatywy "Inspirator kultury", przesłuchania do teatru musicalowego "Broadway in Radom", wieczór opowieści słowiańskich dla dorosłych, Vincent van Gogh na tapecie, koncert Clock Machine i spektakl o dziwności - to propozycje AMFITEATRU na ten tydzień. Dzieje się!

Inspirator kultury 2019 Konkurs na Wasze kulturalne pomysły

Warsztaty, spotkanie, wydarzenie kulturalne? Zgłoś się do nas i zaproponuj, co chciałbyś zorganizować w Amfiteatrze, a my Ci w tym pomożemy! Na Wasze pomysły czekamy od 18 marca do 15 kwietnia 2019 r.

MOK Amfiteatr zaprasza radomian do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu na kulturalną inicjatywę, którą my sfinansujemy Inspirator kultury 2019. Chcemy zachęcić mieszkańców Radomia do odkrywania i rozwijania swoich pasji, do zaangażowania się w kreowanie życia kulturalnego swojego otoczenia. Najlepszym projektom zapewnimy wsparcie merytoryczne, promocyjne i finansowe.

Szczególnie wysoko punktowane będą inicjatywy włączające lokalne talenty: zarówno indywidualnych twórców, jak i grupy nieformalne z Radomia; realizowane w przestrzeni miejskiej; nawiązujące w sposób twórczy do tradycji i zwyczajów miasta; angażujące możliwie dużą liczbę mieszkańców Radomia we wspólne działania; międzypokoleniowe; włączające osoby 50+ i/lub młodzież gimnazjalną i licealną; włączające osoby z niepełnosprawnością; integrujące różnorodne formy działalności kulturalnej.

Inicjatywy kulturotwórcze będą realizowane na terenie Radomia w drugiej połowie 2019 roku.

Zgłoszenie do konkursu (Aplikacja konkursowa), podpisane imieniem i nazwiskiem Autora, należy przesłać/dostarczyć w terminie do dnia 15 kwietnia 2019: drogą mailową na adres: jerzy.skwarek@amfiteatr.radom.pl lub osobiście: w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr w Radomiu, ul. Parkowa 1 do godz. 16.00 dnia 15 kwietnia 2019 w kopercie z dopiskiem: Inspirator kultury. Konkurs na Wasze kulturalne pomysły.

Budżet konkursu to 13 000 zł, maksymalny koszt realizacji jednej inicjatywy to 4000 zł.

Projekty, które zrealizujemy, wybierzemy wspólnie podczas głosowania.

Regulamin konkursu i aplikacja konkursowa na stronie www.amfiteatr.radom.pl

22 marca 2019 / godz. 18

Pod 13-tką. Drugi Wieczór opowieści słowiańskich nadal dla dorosłych

Radomska Grupa Opowiadaczy zaprasza w piątek, 22 marca, na wieczór pełen opowieści osadzonych w słowiańszczyźnie. Po zeszłorocznym występie, na który nie wszystkim udało się wejść, RGO postanowiła powtórzyć wieczór słowiański. Obok usłyszanych w listopadzie opowieści znajdą się zupełnie nowe. Zanurzmy się jeszcze raz w świat pełen niezwykłych postaci i niecodziennych wydarzeń, które mrożą krew. Spotkanie dla dorosłych.

Wystąpią: Agata Dzik, Agnieszka Łazińska, Lidia Mikocka-Rosińska, Justyna Kwiecień, Ryszard Ryziewicz, Bartłomiej Kopiński, Robert Jabłoński, Paweł Błach.

Wstęp wolny. Początek o godz. 18 "Pod 13-tką" przy ul. Parkowej 1.

23 marca 2019 / godz. 10 i 12

Wkręć się w warsztat Być jak Vincent van Gogh

Kuźnia Artystyczna zaprasza na kolejną odsłonę familijnych zajęć Wkręć się w warsztat i ich nowej odsłony Być jak, który zapoznaje uczestników z twórczością plastyczną różnych artystów.

Podczas najbliższych zajęć spotkamy się z postacią Vincenta van Gogha jednego z najwybitniejszych w historii świata artystów, postimpresjonistę, którego twórczość stanowi nieustającą inspirację dla sztuki współczesnej. Zaprezentowane i omówione zostaną jego prace, a następnie uczestnicy będą mieli możliwość wykonania własnych dzieł, inspirowanych twórczością van Gogha.

Prowadzenie: Joanna Kowalczyk

Wstęp: 10 zł wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły); bilety na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Warsztaty o godz. 10 i 12, kupując bilet - wybieracie godzinę zajęć. Warsztaty odbywają się w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5.

Broadway in Radom tworzymy teatr muzyczny i musicalowy!

Tego w Radomiu jeszcze nie było! Startujemy z kolejną częścią warsztatów w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 Kuźnia talentów warsztaty literacko-teatralne kontynuacja. Będziemy tworzyć wspólnie z Wami pierwszy w Radomiu teatr muzyczny i musicalowy!

Jeśli kochasz taniec, śpiewasz, masz poczucie rytmu i uwielbiasz sceniczną ekspresję zapraszamy 23 marca o godz. 16.30 do Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5 na spotkanie organizacyjne i wstępne przesłuchania.

Zajęcia poprowadzą:

- aktorzy Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu Katarzyna Dorosińska i Marek Braun;

- za szlifowanie strony wokalnej (śpiew, emisja głosu) musicalu odpowiedzialny będzie Piotr Hajduk polski kompozytor, wokalista, aranżer, który swoją karierę rozpoczął w 1990 r. w musicalu Metro, występował m.in. na Broadwayu, obecnie związany jest z teatrem Buffo, współpracuje też z teatrami muzycznymi Roma i Komedia. Piotr Hajduk zajmuje się także wokalnym przygotowaniem dzieci i młodzieży, pracował z rosyjskimi wokalistami przed moskiewską premierą Metra;

- doskonaleniem poczucia rytmu, pracą z ciałem i koordynacją ruchową zajmie się Zuzanna Kupidura - absolwentka Rytmiki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, abiturientka specjalności Choreografia i Teoria Tańca. Od 2017 r. wykładowca na tej samej uczelni. Jej prace artystyczne pokazywane były m.in. w siedzibie NOSPR w Katowicach i na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Związana z Chopin University Dance Company i z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Członkini Polskiego Forum Choreologicznego i Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej.

Broadway in Radom to warsztaty realizowane w ramach projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 pt. Kuźnia talentów warsztaty literacko-teatralne kontynuacja.

Tworząc teatr muzyczny i musicalowy nawiązujemy do tradycji znakomitego teatru musicalowego Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu za dyrekcji Wojciecha Kępczyńskiego (1991-1998). Wojciech Kępczyński realizował formułę teatru otwartego na różnorodne formy działalności, w ciągu siedmiu lat dyrektorowania stworzył prężny ośrodek silnie promieniujący na miasto. W rozwoju instytucji to okres jej widocznego rozkwitu i wzmożonej aktywności. Dzięki realizacjom spektakli "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" i "Fame" Radom stał się centrum musicalu, magnetyzując młodą widownię i przyciągając publiczność z całej Polski. W. Kępczyński wprowadził do repertuaru teatru wiele pozycji z West Endu i Broadway'u, skierowanych głównie do klasy średniej, były to np.: "Hotel Westminster" i "Okno na parlament" Cooneya, "Nagłe zastępstwo" Ludwiga, "Seksualne perwersje w Chicago" Mameta. (za: www.teatr.radom.pl)

Spotkanie organizacyjne i przesłuchania 23 marca od godz. 16.30 w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5. Pierwsze zajęcia już 24 marca w godz. 10-14.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia odbywać się będą w cyklu wiosennym i jesiennym w soboty w godz. 16.30-18.30 i niedziele w godz. 10-14.

Również jesienią wystartuje kolejna część Kuźni talentów teatr radiowy! Warsztaty poprowadzą znani m.in. z Teatru Polskiego Radia reżyserzy i realizatorzy, pracujący m.in. nad kultowymi słuchowiskami W Jezioranach czy Matysiakowie! Radiową część warsztatów realizować będziemy w naszej nowoczesnej, profesjonalnie wyposażonej i stworzonej m.in. na takie okazje Pracowni Nowych Mediów.

Tegoroczne warsztaty są kontynuacją projektu z BO 2017 Kuźnia talentów warsztaty literacko-teatralne. Przypominamy z dumą, że ich pokłosiem było wydanie antologii Popisani, a także powstanie dwóch działających prężnie do tej pory teatrów młodzieżowego i dojrzałego. Obie grupy intensywnie pracują nad swoimi kolejnymi premierami.

23 marca 2019 / godz. 20

Clock Machine - koncert promujący nową płytę "Prognozy"

Clock Machine wraca z nowym albumem! Wszystko, co wiemy o przyszłości, to tylko chłodne prognozy. To w nich tkwią wszystkie nasze nadzieje i obawy. Mogą zwiastować wieczne słońce i szczęście, albo fatum i niekończący się, wściekły tajfun, niszczący wszystko, co spotka na swej drodze. Zaufać im, czy może przejść obojętnie obok? A co, jeśli mówią prawdę o przyszłości? Co jeśli jest już za późno i na nic nie mamy wpływu?

Prognozy Clocków to album, który zadaje pytania i dogłębnie analizuje różne oblicza relacji międzyludzkich. Z piosenkami o próbach odnalezienia wspólnego języka z drugim człowiekiem. O słodkich sukcesach i gorzkich porażkach. Premiera płyty "Prognozy" 15 marca 2019.

W Kawiarni Artystycznej Amfiteatru Clock Machine wystąpią kilka dni po premierze!

Klasyczny rock umarł wraz z wybuchem Supernowej SN2005ap. Nadchodzi nowa epoka - Cosmic Beats. Clock Machine wychowani na klasykach gatunku porzucają Ziemię i zabierają ludzi w podróż na nową planetę.

Kiedyś wygrywali największe festiwale, teraz twierdzą, że muzyka to nie sport. Dniami i nocami komponują nowe dźwięki, bo to sens ich życia. Jak sami mówią o sobie:

Jesteśmy architektami własnego losu i nie musimy się już martwić o pieniądze, dlatego nowe wcielenie to twórczość, w której wchodzimy w detal, w skalę mikro zainspirowani gwiezdnymi satelitami.

Skład zespołu: Igor Walaszek - wokal; Kuba Wojtas gitara; Konrad Nikiel - bas; Piotr Wykurz- perkusja; Marcin Pater - produkcja/realizacja dźwięku.

Bilety po 35 zł w przedsprzedaży, po 40 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona! WAŻNE: zostało nieco ponad 30 biletów.

Początek koncertu o godz. 20 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

24 marca 2019 / godz. 10 i 12

Wkręć się w teatr Dziwne zwierzęta

Kolejny spektakl w cyklu w wykonaniu Teatru Sytuacje z Poznania to bardzo ciekawa propozycja. Co jest dziwne i kto jest dziwny? Kto jest najdziwniejszy i dlaczego? Wnioski są zadziwiające i bardzo przyjemne.

To, co jest od nas inne, co się od nas różni, bardzo często stereotypowo powoduje nasz strach, który na zewnątrz może przejawiać się na różne sposoby nie dotykam, omijam, oddalam się od dziwności albo wyśmiewam, niszczę. Inność może wydawać się niebezpieczna. Mrówkojad z Orzesznicą, główni bohaterowie spektaklu, dochodzą jednak do innych wniosków, dużo bardziej satysfakcjonujących.

Bilety: normalne po 10 zł, rodzinne po 30 zł na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej.

Na wydarzenie dostępne są także bilety zniżkowe wyłącznie dla posiadaczy Karty Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością.

Kupując bilet, wybieracie godzinę spektaklu. Liczba miejsc ograniczona! Spektakle o godz. 10 i 12 w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Zapraszamy do AMFITEATRU!