Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

O "Suspiria" Luca Guadagnino w MCSW Elektrownia Janek Ziewiecki.

09.02.2019 19:56 | Redakcja |
 O "Suspiria"  Luca Guadagnino w MCSW Elektrownia Janek Ziewiecki.

Najprawdopodobniej ostatnia szansa na obejrzenie tego horroru na dużym ekranie!

Dzieło włoskiego reżysera Luca Guadagnino, które jest reinterpretacją kultowego horroru Daria Argenta Suspiria-Odgłosy z 1977r. Remake w żaden sposób nie jest kalką, lecz stara się wyraźnie poprawić to, w czym nie domagał oryginał.

Guadagnino zabiera nas w lata siedemdziesiąte do Berlina. Miasto podzielone jest murem, na ulicach wybuchają bomby, a z telewizorów i głośników radiowych docierają informacje o porwaniach i napadach. Główną postacią w filmie jest nieświadoma niczego studentka Susie Bannian (Dakota Johnson).

Zaczyna naukę w prestiżowej Akademii Tańca założonej przez niejaką Helenę Markos. Wraz z jej przybyciem ginie jedna z uczennic akademii. Od tej pory wszystko zaczyna się zmieniać i wychodzą na jaw mroczne tajemnice szkoły.

Film jak najbardziej godny uwagi. Guadagnino należy pochwalić za nawiązanie do starej części, a jednocześnie wprowadzenie w nowe, lepsze! Film będą mogli państwo obejrzeć 11 lutego (poniedziałek) w Kinie Studyjnym Elektrownia. Warto się wybrać. Być może to ostatnia szansa na zobaczenie Suspirii na dużym ekranie!

Jan Ziewiecki
9.02.2019r.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

 O "Suspiria"  Luca Guadagnino w MCSW Elektrownia Janek Ziewiecki.