Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

13 Retrospotkanie w Resursie

07.01.2019 23:30 | Redakcja |
13 Retrospotkanie w Resursie

8 stycznia (wtorek) o godz. 18.00 Resursa Obywatelska wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu "Radom. Retrospekcja" zapraszają na kolejne, 13 już Retrospotkanie.

Retrospotkania to comiesięczne imprezy skupiająca miłośników Radomia, pragnących porozmawiać ze sobą, podzielić się wspomnieniami, czy pokazać stare zdjęcia miasta. Serdecznie zachęcamy do przynoszenia na nasze spotkania takich właśnie archiwalnych fotografii i dokumentów. Po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.

Każdemu Retrospotkaniu towarzyszy konkretny temat przewodni. Do Resursy zapraszamy specjalistów z rożnych dziedzin pasjonatów bogatego dziedzictwa kulturowego i historycznego Radomia. Na dobry początek nowego roku pragniemy pokazać Radom od tej piękniejszej strony. Nasze miasto, a konkretnie śródmiejskie kamienice - są niezwykle bogate w detale architektoniczne. Radom w tej dziedzinie nie ma bynajmniej powodów do wstydu, a wręcz przeciwnie. Żeliwne balkony i balustrady, marywilskie posadzki, polichromie, ornamentyka rzeźbiarska elewacji, herby i daty znajdujące się na fasadach radomskich kamienic. Te i wiele innych detali omówią i bogato zilustrują Olga Stawczyk oraz Marta Trojanowska. Obie panie są autorkami strony internetowej Katalog Zabytkowej Architektury Radomia, na której dowodzą wyjątkowości i bogactwa sztuki, kryjących się pod często szarymi elewacjami radomskich kamienic.Starym zwyczajem wracamy także do prezentacji TOP-10 Retrospekcji. Tym razem społeczność portalu Radom.Retrospekcja zaprezentuje dziesięć najpiękniejszych kamienic Radomia. Serdecznie zapraszamy do Resursy!

Wstęp wolny.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

13 Retrospotkanie w Resursie