Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Polski Jazz 360°: Eskaubei i Tomek Nowak Quartet 12 października w Radomiu

26.09.2018 10:02 | Redakcja |
Polski Jazz 360°: Eskaubei i Tomek Nowak Quartet 12 października w Radomiu

MOK Amfiteatr zaprasza 12 października do "Kawiarni Artystycznej" na pierwsze z cyklu spotkań Polski Jazz 360 degrees, projektu Fundacji Polski Jazz, dofinansowanego przez MKiDN, propagującego muzykę jazzową, odkrywającego szerokie spektrum jej możliwości. Bilety na koncert już w sprzedaży

Amfiteatr znalazł się w gronie instytucji kultury z całej Polski, na których scenach zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce spod znaku jazzu, wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia. Projekt Fundacji Polski Jazz stanowi pomost między tradycją a współczesnością, łączy współczesne brzmienie młodych muzyków z dorobkiem artystów o już ugruntowanej pozycji. Zapewnia to wysoki i oryginalny poziom koncertów. Chcemy pokazać pełne spektrum zjawiska, jakim jest jazz w Polsce. Każdy znajdzie w programie coś, w czym będzie chciał uczestniczyć powiedział Piotr Matla, dyrektor artystyczny projektu Polski Jazz 360 degrees.

Projekt Polski Jazz 360 degrees został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

12 października o godz. 19:00 w Kawiarni Artystycznej jazzowo hip-hopowa improwizacja w ofensywie czyli Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, jedyna grupa w Polsce znana z łączenia improwizacji jazzowej z rapowymi tekstami.

Na scenie pojawi się pięć muzycznych indywidualności: uznany undergroundowy raper Eskaubei i ekipa młodych krakowskich jazzmanów pianista Kuba Płużek, kontrabasista Alan Wykpisz, perkusista Filip Mozul oraz spinający grupę trębacz Tomek Nowak.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to pionierskie przedsięwzięcie rzeszowskiego muzyka Bartłomieja Skubisza, jednego z najdłużej działających offowych raperów w Polsce, i świetnego trębacza Tomka Nowaka znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Muzycy weszli w alians z czołówką polskiej alternatywy jazzowej. Reprezentujący ją Kuba Płużek i Alan Wykpisz to instrumentaliści uznani za nadzieję polskiego jazzu, od wczesnych lat okopujący się na pozycji awangardy krajowej sceny improwizowanej. Filip Mozul zaś to marka sama w sobie, dojrzały i doświadczony muzyk, który ma na koncie współpracę m.in. z grupą Agressiva 69, Trebunie Tutki czy nowojorską Just Landed, a także ze Stevenem Loganem, Markiem Radulim, Moniką Brodką, Januszem Radkiem, Grażyną Brodzińską czy Grażyną Łobaszewską.

Muzyka zespołu udowadnia, że niezwykle różne w stylistyce gatunki, mogą zostać połączone ze sobą w sposób nieoczekiwany i bezkompromisowy, ale jednocześnie interesujący i przemyślany. Inspiracje hip hopem spod szyldu Native Tongues wytrawnie mieszały się z jazzowymi wariacjami, co pozwala muzyce wybrzmieć w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Każdy z muzyków zaprezentował się słuchaczowi w pełnej krasie. Trąbka Tomka Nowaka, klawisze Kuby Płużka, kontrabas Alana Wykpisza i bębny Filipa Mozula trzymają publiczność w napięciu, co chwilę zaskakując nieoczekiwanym dźwiękiem. Na tym muzycznym tle przesuwają się niebanalne teksty Eskaubei, rapowanie dynamizuje całość i dodaje hip-hopowego pazura.

Skład zespołu: Tomasz Nowak trąbka, Alan Wykpisz - git. basowa, Kuba Płużek - instr. klawiszowe, Filip Mozul bębny ,Eskaubei - rap, spoken word.

Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona!

Początek koncertu o godz. 19:00 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Polski Jazz 360°: Eskaubei i Tomek Nowak Quartet 12 października w Radomiu