Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

W RESURSIE otwarcie wystawy Katarzyny Podniesińskiej - 21 września godz. 18:00

19.09.2018 12:37 | Redakcja |
W RESURSIE otwarcie wystawy Katarzyny Podniesińskiej  - 21 września godz. 18:00

W imieniu pani Elżbiety Raczkowskiej, opiekuna Galerii "Resursa", zapraszamy na wernisaż.

W najbliższy piątek, 21 września o godz. 18.00, Galeria Resursa zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Podniesińskiej z Krakowa.

Autorka urodziła się w Radomiu. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Dyplom w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest kustoszem Muzeum Narodowego w Krakowie, w Dziale Grafiki.

Ma na swoim koncie pokaźny dorobek artystyczny: brała udział w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych i ponad czterdziestu ekspozycjach indywidualnych. Kilkukrotnie nagradzana i wyróżniana (wyróżnienia: im. Marii Ritter na II Międzynarodowym Biennale Pasteli Nowy Sącz 2004 oraz na Krakowskim Salonie Zimowym 2005. Pierwsza Nagroda w Konkursie 125 Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pani Krakowa, ogłoszonym przez Ojców Karmelitów Na Piasku w Krakowie w 2008 r.). Jej prace znajdują się w wielu galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju
i za granicą. Artystka wspiera od lat akcje charytatywne. Swoje prace przekazała m.in. na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacji Sue Ryder, Rotary Klub Kraków, Caritasu oraz Polish Orphans Charity Fundation Toronto w Kanadzie.

Wystawa czynna będzie do 7 października br.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

W RESURSIE otwarcie wystawy Katarzyny Podniesińskiej  - 21 września godz. 18:00 W RESURSIE otwarcie wystawy Katarzyny Podniesińskiej  - 21 września godz. 18:00 W RESURSIE otwarcie wystawy Katarzyny Podniesińskiej  - 21 września godz. 18:00 W RESURSIE otwarcie wystawy Katarzyny Podniesińskiej  - 21 września godz. 18:00 W RESURSIE otwarcie wystawy Katarzyny Podniesińskiej  - 21 września godz. 18:00